ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

poniedziałek, 23 maj 2022 17:24

DYPLOM ZA AKCJĘ: ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Nasz Szkoła otrzymała dyplom i podziękowania za udział w tegorocznej edycji obchodów Światowego Dnia Wody z Polską Akcją Humanitarną.

Dział: LOP
Etykiety

11 maja br. biblioteka szkolna Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu zorganizowała  po raz kolejny Szkolny Konkurs Fotograficzny „Zaczytani”.  

Idea konkursu.  Konkurs miał za zadanie promocję czytelnictwa w ciekawy, niekonwencjonalny sposób. Fotografie prezentowały osoby czytające książki w jakiejś ciekawej sytuacji, w interesującym miejscu.

Etykiety

 Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Dział: SK PCK
Etykiety

Dnia 16 maja br. w Muzeum Ziemi Bieckiej - Dom z Basztą odbył się Finał Konkursu pt. "Duchowe i materialne Skarby Królowej Jadwigi", organizowany przez Muzeum Ziemi Bieckiej we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Biecza i Ziemi Bieckiej.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
piątek, 13 maj 2022 13:44

PODSUMOWANIE PROJEKTÓW ZAGRANICZNYCH

Podsumowanie  międzynarodowych projektów realizowanych w ramach programów unijnych Erasmus+ w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu.

Etykiety

Lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie Fostering Social Inclusion Through Artistic Skills, w ramach programu ERASMUS+, nr umowy 2020-1-ES01-KA229-081896_6

Zakwalifikowani w wyniku rekrutacji uzupełniającej (maj 2022)

Etykiety

18 lat temu, o północy 1 maja 2004 roku, Polska stała się członkiem UE. Akcesja była rezultatem długotrwałych wysiłków wielu rządów. Początki tego procesu sięgają zaś pierwszych miesięcy istnienia III RP.

Etykiety
sobota, 30 kwiecień 2022 20:32

PREZENTACJA NT. KONSTYTUCJI 3 MAJA

Konstytucja 3 maja, właśc. Ustawa Rządowa z dnia 3 maja – uchwalona 3 maja 1791 roku ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) spisaną konstytucją.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
sobota, 30 kwiecień 2022 20:22

RESOVIA RZESZÓW - AZS OLSZTYN

W ramach popularyzacji piłki siatkowej wśród młodzieży uczniowie ZSZ im św Jadwigi Królowej w Bieczu wzięli udział w wyjeździe na mecz  Resovia Rzeszów – AZS Olsztyn.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
piątek, 29 kwiecień 2022 13:09

"ŻYDZI BIECZA - ODKRYWANIE PRZESZŁOŚCI"

Dnia 28 kwietnia br. klasa 3THM pod opieką Pana Sławomira Mrozka udała się do Muzeum Ziemi Bieckiej - Domu z Basztą, gdzie wysłuchała interesującej prelekcji Pana Krzysztofa Przybyłowicza nt. bieckich Żydów. Po prelekcji młodzież poznała tradycję aptekarską Biecza.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 26 kwiecień 2022 22:09

SZANUJ WODĘ – BEZ NIEJ ŻYĆ NIE MOŻESZ!

22 kwietnia – w Światowy Dzień Ziemi uczennice klasy II THŻ: Natalia Michalik, Dominika Tumidajewicz, Weronika Siwiak brały udział w XIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla uczniów szkół średnich pod patronatem Starosty Gorlickiego "Szanuj wodę - bez niej żyć nie możesz”. Uczestniczyły również w ciekawym wykładzie na temat osobliwości i uroków Magurskiego Parku Narodowego. Na zakończenie otrzymały nagrody książkowe za udział w konkursie i pamiątkowe dyplomy.

Życzymy dalszych chęci do nauki i sukcesów!

Opiekun SK LOP

Dział: LOP
Etykiety
wtorek, 26 kwiecień 2022 21:56

UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

25 kwietnia 2022 roku w klasie III THM odbyły się warsztaty biblioteczne „Uczenie się przez całe życie”, które przeprowadziła pani Małgorzata Janusz-Nowicka z Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach.

Etykiety
wtorek, 26 kwiecień 2022 13:27

„TRUDNE CZASY RZEŹBIĄ CHARAKTER CZŁOWIEKA"

Dnia 25 kwietnia br. na zajęciach wychowawczych gościliśmy Panią Małgorzatę Janusz-Nowicką z Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach, która podzieliła się z klasą 3THI własnymi refleksjami nt. PRL-u - "spojrzenie na świat oczami 18-19 latki"  (okres nauki szkolnej, praktyk w Czechosłowacji oraz próby znalezienia odpowiedzi na pytania związane z najnowszą historią Polski - sprawy Katynia etc. etc.).

Dział: Wydarzenia
Etykiety
czwartek, 21 kwiecień 2022 11:22

PRAKTYKI ZAWODOWE W GRECJI       

W dniach od 13 marca do 9 kwietnia 2022 roku kolejna grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu przebywała na czterotygodniowych praktykach zawodowych w Grecji, tym razem w północnej części kraju, na Riwierze Olimpijskiej, w miejscowości Platamonas.

Dział: Praktyki
Etykiety
poniedziałek, 11 kwiecień 2022 09:10

Z  WIZYTĄ W TURCJI – c.d.

W dniach 27 marca do 2 kwietnia 2022 roku grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami przebywała w Stambule w Turcji, w ramach projektu pt: „Fostering Social Inclusion Through Artistic Skills” z programu „Erasmus+”.

W czwartek 31 marca uczniowie odbyli rejs statkiem wzdłuż cieśniny Bosfor, w czasie którego młodzież tańczyła do muzyki typowej dla krajów uczestniczących w projekcie.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

Facebook