ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Wrz 14, 2020 25330razy

ZAGRANICZNE PRAKTYKI Z PROGRAMEM ERASMUS+

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

“Sukces w karierze zawodowej poprzez zagraniczne praktyki z programem Erasmus+” - to tytuł projektu realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu od września 2019 roku. Jego celem było zagwarantowanie młodzieży  przygotowania do zawodu na drodze podniesienia jakości praktycznego kształcenia. Za ważny etap realizacji przedsięwzięcia należy uznać odbycie przez uczniów trzecich klas technikum staży zawodowych u greckich pracodawców.

Stało się to możliwe dzięki współpracy  naszej szkoły z firmą „Olympus Education Services”, która cieszy się zaufaniem innych placówek edukacyjnych ze względu na duże doświadczenie i sukcesy odnoszone w związku z organizacją praktyk dla uczącej się młodzieży. Projekt umożliwił 24 uczniom wyjazd do greckiej miejscowości Eratini i odbycie staży w tamtejszym hotelu „Delphi Beach”.  Wyjazd był poprzedzony zajęciami przygotowawczymi z języka angielskiego, z zakresu bhp, kulturowymi i psychologiczno-pedagogicznymi. Nasi uczniowie, kształcący się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik mechanik, odbywali staże zawodowe właśnie na terenie hotelu i w przylegających obiektach, realizując ustalony wcześniej program praktyk. W wolnym czasie, po pracy, mogli korzystać m.in. z hotelowej siłowni, basenu i boiska sportowego lub miło spędzić czas na pobliskiej plaży.

W tym czasie byli otoczeni profesjonalną opieką przydzielonego pilota-animatora. Brali również udział w dyskotekach i organizowanych dla nich wieczorach polsko-greckich. W pierwszy weekend pobytu w Grecji odwiedzili malowniczo położone miasteczko Arachova oraz antyczne Delfy i Nafpaktos. Niestety, w związku z wybuchem pandemii praktykanci wraz z opiekunkami musieli wcześniej niż zaplanowano wrócić do kraju. Pobyt w Grecji był z pewnością dla wszystkich wielką przygodą i przeżyciem, które na długo zostaną w pamięci.

Warto podkreślić, że udział w projekcie pomógł w kształtowaniu u młodych ludzi odpowiedzialnego podejścia do rozwoju własnej osobowości, zaradności, samodzielności w codziennym życiu i w miejscu pracy, stworzył możliwości doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim oraz poszerzył współpracę z przedsiębiorstwami z branż, w których kształci ZSZ w Bieczu. 

Projekt nr 2019-1-PL01-KA102-061820“Sukces w karierze zawodowej poprzez zagraniczne praktyki z programem Erasmus+” został  w całości sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Wiedza – Edukacja – Rozwój”

Ostatnio zmieniany środa, 16 wrzesień 2020 20:27

Facebook