ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

poniedziałek, 24 kwiecień 2023 11:03

WARSZTATY Z KRYMINALISTYKI NA UR

Dnia 21 kwietnia br. młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu, wraz z opiekunami - panem Sławomirem Mrozkiem i panią Beatą Bochniak, udała się na warsztaty z kryminalistyki do Pracowni Kryminologii i Kryminalistyki Instytutu Nauk Prawnych na Uniwersytecie Rzeszowskim. Warsztaty poprowadziła pani dr Dorota Semków.

Uczniowie z klas 2-4 technikum zapoznali się z wybranymi metodami śledczymi oraz technikami kryminalistycznymi, z których korzystają służby, np. policja (m.in.: pobieranie odcisków palców, tworzenie kartoteki etc., etc.).

Dział: Wydarzenia
Etykiety
poniedziałek, 02 styczeń 2023 22:04

MŁODZIEŻ NASZEJ SZKOŁY Z WIZYTĄ W NIEMCZECH – C.D.

W dniach 11–17 grudnia 2022 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Niemiec w ramach realizacji projektu Erasmus+ pt. „Fostering Social Inclusion Through Artistic Skills”.

Zorganizowała tę mobilność nasza szkoła partnerska Ems-Berufskolleg z Rheda–Wiedenbrück. Tematem zajęć był sport, ukierunkowany na osoby z różnymi dysfunkcjami, w związku z czym uczniowie uczestniczyli przez cały tydzień w różnego rodzaju zajęciach sportowych, przygotowanych przez swoich kolegów z poszczególnych krajów. Mieli okazję wczuć się w sytuację osób niepełnosprawnych, doświadczyć trudności, z jakimi się spotykają.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 27 grudzień 2022 18:25

WIGILIA W KLASIE 4 THI

22 grudnia b.r. w Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej odbyły się wigilie klasowe. Zgodnie z tradycją, również i klasa 4 THI zorganizowała wigilię klasową w swojej pracowni. Niektórzy uczniowie ucharakteryzowali się na św. Mikołaja. Po życzeniach od wychowawcy - pana Sławomira Mrozka skosztowaliśmy gorących dań oraz smakołyków, które przygotowały na tę okoliczność uczennice. W świątecznym nastroju spędziliśmy wspólnie ten wyjątkowy czas.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

 „Zdrowych, spokojnych oraz pełnych rodzinnego ciepła

Świąt Bożego Narodzenia.

Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.

Niech te Święta będą wyjątkowym czasem,

a Nowy Rok obdaruje pomyślnością, szczęściem

i nadzieją na lepsze jutro”.

20 grudnia 2022 roku członkowie zespołu muzycznego „Canto”, działającego przy Zespole Szkół Zawodowych im św. Jadwigi Królowej w Bieczu,  wraz z panią wicedyrektor Marią Czech udali się z życzeniami świątecznymi i kolędą do różnych instytucji współpracujących ze szkołą.

Spotkali się w Ratuszu z  Burmistrzem  Biecza panem  Mirosławem Wędrychowiczem i przewodniczącym Rady Miejskiej w Bieczu panem Grzegorzem Nosalem. Odwiedzili m. in.: dyrektorów i pracowników Biblioteki Biecz, Muzeum Ziemi Bieckiej, Bieckiego Centrum Kultury,  Liceum Ogólnokształcącego, Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

15 grudnia klasa II THI uczestniczyła w wycieczce do Nowego Sącza. Uczniowie, zamiast kupowania sobie wzajemnie prezentów, wybrali opcję wyjazdu mikołajkowego do kina na świąteczny film “Listy do M. 5”. Po projekcji w kinie „Helios” młodzież z opiekunami udała się na sądecki rynek, gdzie w klubie “Laser Shot” rozegrała turniej laserowego paintballa.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
czwartek, 15 grudzień 2022 10:58

WARSZTATY CUKIERNICZE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

8 grudnia 2022 roku naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z grupy III z Gminnego Przedszkola w Bieczu. Wzięły udział w półtoragodzinnych warsztatach cukierniczych, przygotowanych przez uczennice klasy I i IV TŻ. Pani Agata Szwarc przypomniała dzieciom składniki z jakich robi się ciasto piernikowe, który z nich decyduje o smaku i aromacie piernika.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

Po raz kolejny uczniowie klas: II TH, IIITHŻ i IV TSŻ wzięli udział w wycieczce zawodoznawczo-dydaktycznej do Krakowa. Tym razem punktem docelowym były nowoczesne hale Expo Kraków, gdzie zorganizowano 29. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® oraz 20. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD®. Młodzież zwiedziła stoiska wystawców, na których prezentowane było kompleksowe wyposażenie dla hoteli, obiektów wypoczynkowych, restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych, a także żywność i napoje oraz wina z całego świata. Można było zobaczyć wiele produktów i rozwiązań, które ułatwiają prowadzenie biznesu gastronomicznego oraz hotelarskiego, pogrupowanych w ramach specjalnych stref tematycznych: wyposażenia zaplecza kuchennego, rozwiązań IT, produktów lokalnych i regionalnych, polskich win i alkoholi rzemieślniczych.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
środa, 14 grudzień 2022 08:49

DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA

Orszak Mikołajowy w Szkole Podstawowej nr 2
6 grudnia 2022 roku, zgodnie z tradycją, z samego rana Św. Mikołaj w asyście Aniołków i Diabełków, przy śpiewie zespołu „Canto”, udał się do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. W drodze witał się z mieszkańcami Biecza, pozdrawiał jadących kierowców oraz stojących w drzwiach instytucji i sklepów pracowników. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali grającego i śpiewającego orszaku, niektórzy robili zdjęcia i nagrywali telefonami świąteczne piosenki i kolędy. 

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 13 grudzień 2022 10:34

MŁODZIEŻ NASZEJ SZKOŁY Z WIZYTĄ W NIEMCZECH

 11 grudnia 2022 r. czterech uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechało do Niemiec w ramach realizacji projektu Erasmus+ pt. „Fostering Social Inclusion Through Artistic Skills”.

Młodzież od poniedziałku 12 grudnia uczestniczy w zajęciach projektowych, których tematem jest sport. Ponadto uczniowie zwiedzili już miasto Rheda-Wiedenbrück, w którym znajduje się nasza szkoła partnerska Ems-Berufskolleg.

Etykiety
poniedziałek, 12 grudzień 2022 08:16

X POWIATOWY KONKURS INTERDYSCYPLINARNY IM. WINCENTEGO POLA

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły - Julia Kosiba z klasy IV TSŻ zajęła trzecie miejsce w prestiżowym, jubileuszowym X Powiatowym Konkursie Interdyscyplinarnym im. Wincentego Pola „Pieśń o ziemi naszej – Ziemi Gorlickiej”, w kategorii „Konkurs na wiersz o Beskidzie Niskim i Pogórzu”, za utwór pt.”Skarby”.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
środa, 07 grudzień 2022 09:26

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO NOWEGO SĄCZA

 6 grudnia b.r. młodzież z klasy 4 THI pod opieką wychowawcy pana Sławomira Mrozka i pani Beaty Bochniak udała się na Mikołajki do Nowego Sącza. Program wycieczki był niezwykle napięty. Spacerkiem ul. Jagiellońską udaliśmy się we wskazane wcześniej miejsce i razem z przewodnikiem, panem Arturem Franczakiem - wiceprezesem Stowarzyszenia Sądecki Sztetl, spacerowaliśmy po dawnym sądeckim getcie, poznając tragiczne historie jego byłych żydowskich mieszkańców.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 06 grudzień 2022 09:40

DEMORALIZACJA I PRZESTĘPCZOŚĆ NIELETNICH

 5 grudnia b.r. w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu starszy kurator zawodowy Sądu Rejonowego w Gorlicach – pan Maciej Horowicz przeprowadził prelekcję pt. "Demoralizacja i przestępczość wśród nieletnich".

Kurator poruszył wiele problemów, z którymi może zetknąć się młodzież, jak m.in.: hejt, cyberprzestępczość, wykorzystanie wizerunku drugiej osoby bez jej zgody, demoralizacja itp.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowanie uczniów i przyniosło oczekiwane efekty. W czasie prezentacji uczestnicy z klas I wykazali się dużą aktywnością. Prelekcja była już kolejnym spotkaniem pana kuratora z młodzieżą naszej szkoły, która współpracuje od kilku lat z Sądem Rejonowym w Gorlicach. Spotkanie zorganizował pan Sławomir Mrozek.

uczestnicy warsztatów

Dział: Wydarzenia
Etykiety
środa, 30 listopad 2022 09:03

ERASMUS+: NABÓR DO PROJEKTU STAŻY ZAGRANICZNYCH

W związku z realizacją działań związanych z projektem z programu Erasmus+, zakładającym czterotygodniowe praktyki w Włoszech, informujemy, że rozpoczynamy rekrutację do projektu nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000061567. 

Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/23 kształcą się w klasach: 3 THŻ i 4 THI na kierunkach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz  technik hotelarstwa.

Etykiety

24 listopada br. w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia w Gorlicach miał miejsce finał konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej, pod hasłem "Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką". Była to już XXVIII edycja konkursu o tematyce "Spacerkiem po Ziemi Gorlickiej śladami Ignacego Łukasiewicza. Opracuj ścieżkę dydaktyczną".

Gratuluję dwóm uczennicom: Weronice Kosibie z klasy 2 THI oraz Natalii Michalik z klasy 3 THŻ, które zajęły odpowiednio: drugie i trzecie miejsce. Warto zaznaczyć, że w konkursie brało udział wiele szkół z powiatu gorlickiego i tylko trzech uczestników z najlepszymi pracami zakwalifikowało się do finału. Opiekunem uczennic był pan Sławomir Mrozek.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
czwartek, 24 listopad 2022 10:59

EDUKACJA PRAWNA - WARSZTATY

17 listopada 2022 roku Stowarzyszenie „Sursum Corda” z Nowego Sącza przeprowadziło w naszej szkole, w klasach drugich i trzecich technikum oraz szkoły branżowej, warsztaty poświęcone edukacji prawnej. Prowadzący pan adw. Filip Tohl przedstawił młodzieży przepisy dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Posługiwał się przy tym językiem przystępnym i zrozumiałym dla uczniów w tym wieku oraz podawał konkretne przykłady. Potrafił również zaktywizować uczestników do czynnego udziału w zajęciach, nadając im charakter interaktywny. Warsztaty miały bardzo wysoki poziom merytoryczny.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

Facebook