ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

środa, 30 listopad 2022 09:03

ERASMUS+: NABÓR DO PROJEKTU STAŻY ZAGRANICZNYCH

W związku z realizacją działań związanych z projektem z programu Erasmus+, zakładającym czterotygodniowe praktyki w Włoszech, informujemy, że rozpoczynamy rekrutację do projektu nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000061567. 

Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów, którzy w roku szkolnym 2022/23 kształcą się w klasach: 3 THŻ i 4 THI na kierunkach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz  technik hotelarstwa.

Etykiety

24 listopada br. w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia w Gorlicach miał miejsce finał konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej, pod hasłem "Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką". Była to już XXVIII edycja konkursu o tematyce "Spacerkiem po Ziemi Gorlickiej śladami Ignacego Łukasiewicza. Opracuj ścieżkę dydaktyczną".

Gratuluję dwóm uczennicom: Weronice Kosibie z klasy 2 THI oraz Natalii Michalik z klasy 3 THŻ, które zajęły odpowiednio: drugie i trzecie miejsce. Warto zaznaczyć, że w konkursie brało udział wiele szkół z powiatu gorlickiego i tylko trzech uczestników z najlepszymi pracami zakwalifikowało się do finału. Opiekunem uczennic był pan Sławomir Mrozek.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
czwartek, 24 listopad 2022 10:59

EDUKACJA PRAWNA - WARSZTATY

17 listopada 2022 roku Stowarzyszenie „Sursum Corda” z Nowego Sącza przeprowadziło w naszej szkole, w klasach drugich i trzecich technikum oraz szkoły branżowej, warsztaty poświęcone edukacji prawnej. Prowadzący pan adw. Filip Tohl przedstawił młodzieży przepisy dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Posługiwał się przy tym językiem przystępnym i zrozumiałym dla uczniów w tym wieku oraz podawał konkretne przykłady. Potrafił również zaktywizować uczestników do czynnego udziału w zajęciach, nadając im charakter interaktywny. Warsztaty miały bardzo wysoki poziom merytoryczny.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 22 listopad 2022 09:38

MŁODZIEŻ A GRY WIDEO

Dnia 14 i 21 listopada br. w Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu uczniowie klas pierwszych technikum wzięli udział w badaniu sprawdzającym poziom sprawności funkcjonowania poznawczego młodzieży grającej w gry wideo (m.in. sprawności: funkcji uwagi, procesów percepcji, funkcjonowania pamięci oraz funkcjonowania kontroli poznawczej).

Dział: Wydarzenia
Etykiety

W najbliższy czwartek (24.11.), w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia przy ul. Wróblewskiego 12 w Gorlicach, odbędzie się Finał XXVIII edycji konkursu; "Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką; o tematyce; Spacerkiem po Ziemi Gorlickiej - śladami Ignacego Łukasiewicza. Opracuj ścieżkę dydaktyczną"

Zespół Szkół Zawodowych im. św.  Jadwigi Królowej w Bieczu reprezentować będą dwie uczennice: Weronika Kosiba z klasy 2 THI i Natalia Michalik z klasy 3 THŻ. Organizatorzy zapraszają również rówieśników finalistek, aby wspierać dziewczyny.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
niedziela, 20 listopad 2022 17:31

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom., którego Polska była inicjatorem na arenie międzynarodowej.

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane!

Dział: Wydarzenia

16 listopada b.r. biblioteka szkolna Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu przy współpracy z Biblioteką Biecz po raz kolejny zorganizowały Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „Czytamy Ballady i romanse Adama Mickiewicza”.
Nad młodzieńczymi tekstami naszego wieszcza pochyliło się ośmioro uczniów, a towarzyszyli im w strojach z epoki konferansjerzy: Patrycja Cetnarowska z klasy II TSŻ oraz Piotr Guzik z klasy III TIS.
Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Knapik – dyrektor Biblioteki Biecz, Maria Czech - wicedyrektor szkoły, nauczycielka języka polskiego i Lidia Woźniak - polonistka ustaliło następujący werdykt:

Etykiety
poniedziałek, 14 listopad 2022 10:42

14 LISTOPADA - DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

Już od kilkunastu lat 14 listopada świętujemy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. Akurat w chłodny jesienny dzień, kiedy palimy w piecach i wskaźniki zanieczyszczenia powietrza w wielu miejscach kraju są mocno alarmujące. To tylko pozorny paradoks, bo to święto, to właśnie doskonała okazja, by przemyśleć, co jeszcze teraz, dziś, każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza.

Dział: LOP
Etykiety
piątek, 11 listopad 2022 11:46

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada b.r. w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu odbyły się uroczysta akademia i konferencja z okazji 104. rocznicy odzyskania przez państwo polskie niepodległości.
Wydarzenie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego o godz. 11:11. Wicedyrektor szkoły pani Maria Czech przywitała wszystkich zebranych i oficjalnie "otworzyła" akademię. Następnie pan Sławomir Mrozek przybliżył genezę obchodzenia Święta Niepodległości.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
środa, 09 listopad 2022 09:18

WOJSKO W ZSZ W BIECZU

W ramach Tygodnia Patriotycznego w naszej szkole, 8 listopada br., w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu, odbyła się prelekcja nt. "Służby w wojsku polskim". 

Dział: Wydarzenia
Etykiety
piątek, 04 listopad 2022 11:01

AKCJA „KSIĄŻKA ZA DRZEWO”

 Szkolne Koło LOP wspiera rozwój czytelnictwa! 

W dniu 25 października 2022 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z Podleśniczym Nadleśnictwa Małastów Panem Krzysztofem Krukiem, który poprowadził debatę i ciekawe zajęcia dotyczące pracy leśnika i funkcji lasu. Wszystko w ramach realizacji akcji Fundacji Ekologicznej Arka – pod hasłem „ Książka za drzewo”. Chętni do udziału w akcji uczniowie otrzymali podarowane przez Nadleśnictwo Gorlice sadzonki drzewek. W kolejnym etapie akcji każdy uczestnik prześle zdjęcie posadzonego drzewa i otrzyma w najbliższym tygodniu książkę.

Dział: LOP
Etykiety

Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu po raz kolejny bierze udział w akcji promującej czytelnictwo „Upoluj swoją książkę", będącej częścią ogólnopolskiej kampanii Czytaj PL. W tym roku uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju będą mogli za darmo pobierać bestsellerowe e-booki i audiobooki, w tym tytuły przygotowane specjalnie z myślą o młodzieży! Akcja potrwa od 2 do 30 listopada 2022 r.

Etykiety
piątek, 28 październik 2022 08:32

WYCIECZKA KLASY 4 THI DO STASZKÓWKI I CIĘŻKOWIC

Klasa 4 THI od kilku już lat pielęgnuje tradycje odwiedzania cmentarzy wojennych i symbolicznego zapalenia zniczy. W zeszłym roku byliśmy na cmentarzu na Pustkach w Łużnej, a 27 października tego roku - na cmentarzu wojennym z I wojny światowej nr 118 w Staszkówce. Pogoda była doskonała, co potwierdzić mogą zdjęcia, na których udało się z tych miejsc uwiecznić... słowackie Tatry.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 25 październik 2022 12:57

PLEBISCYT EDUKACYJNY

Z przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła została zgłoszona do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym. Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała Pani Agata Szwarc - nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych.

Głosowanie w plebiscycie rozpoczęło się  już dzisiaj (25 października), dlatego prosimy o oddawanie głosów na Szkołę i na Panią Agatę. 

LINK SZKOŁA:  https://gazetakrakowska.pl/p/kandydat/zespol-szkol-zawodowych-im-sw-jadwigi-krolowej-w-bieczu%2C3134383/

LINK NAUCZYCIEL: https://gazetakrakowska.pl/p/kandydat/agata-szwarc%2C3059091/

 

Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w naszym serwisie internetowym pod adresem: http://www.gazetakrakowska.pl/

Dział: Wydarzenia
Etykiety
poniedziałek, 24 październik 2022 22:09

SPACERKIEM PO  ZIEMI GORLICKIEJ ŚLADAMI IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

PRACE UCZENNIC WERONIKI KOSIBY I NATALII MICHALIK NA KONKURS POWIATOWY

PT. „SPACERKIEM PO  ZIEMI GORLICKIEJ ŚLADAMI IGNACEGO ŁUKASIEWICZA" (BROSZURKA, PRZEWODNIK).

Dział: KONKURSY
Etykiety

Facebook