ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Cze 14, 2019 2483razy

KREATYWNY NAUCZYCIEL

NAGRODA W X EDYCJI KONKURSU REGIONALNEGO „KREATYWNY NAUCZYCIEL”

W roku szkolnym 2018/2019 młodzież klas gastronomicznych naszej szkoły pod przewodnictwem pań Agaty Szwarc i Anny Jasińskiej realizowała przedsięwzięcie „Małopolskie tradycje kulinarne w oczach młodzieży” w ramach X edycji Konkursu Regionalnego „Kreatywny Nauczyciel”, organizowanego przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie. Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Tematem przewodnim tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu była „Edukacja regionalna w praktyce pedagogicznej”. Idea konkursu wpisała się w Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018, ogłoszony przez Unię Europejską.

6 czerwca 2019 roku w MCDN w Krakowie odbyła się konferencja dla nauczycieli „Edukacja regionalna w praktyce pedagogicznej, czyli jak wychowywać i kształcić młode pokolenie Małopolan”, w ramach której komisja konkursowa, po wcześniejszej ocenie przedsięwzięć, ogłosiła wyniki konkursu i przyznała nagrody w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły. Nagroda przyznawana jest nauczycielom przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i zespołów szkół z Małopolski, którzy inicjują, wdrażają oraz propagują w twórczy i ciekawy dla młodych ludzi sposób działania edukacyjne, służące nabywaniu i rozwijaniu różnych kluczowych kompetencji. Wyróżnienie promuje nauczycieli także za ich pomysłowość, innowacyjność, zainteresowanie dalszym rozwojem własnego warsztatu pracy. Konkurs realizowany jest od 2009 roku.


Miło nam poinformować, że projekt nasz, po wcześniejszej ocenie, uzyskał aprobatę komisji konkursowej, a nauczyciele: pani Agata Szwarc i pani Anna Jasińska zajęły III miejsce w kategorii szkół i odebrały nagrodę z rąk Dyrektora Departamentu Edukacji Województwa Małopolskiego – Dariusza Styrny. Podczas uroczystości zaprezentowały efekt swojej pracy, przygotowały okolicznościowe stoisko, a uczestnicy konferencji degustowali regionalne słodkości z Biecza, przygotowane przez naszych uczniów z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod okiem laureatek.

 

Facebook