ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

wtorek, 18 czerwiec 2019 07:59

KANGUR MATEMATYCZNY

WYRÓŻNIENIA W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „ KANGUR MATEMATYCZNY”

Bardzo miło jest mi poinformować o sukcesie uczniów z klasy I TI: Michała Adamika i Grzegorza Gajeckiego. Michał i Grzegorz otrzymali wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny” – edycja 2019, w kategorii „Junior”. Gratuluję uzyskanych wyników oraz zachęcam do udziału w kolejnych edycjach konkursu .

Szkolny Koordynator Konkursu: Elżbieta Polak-Kawa

 W dniu 11 czerwca 2019 roku odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu akcja informacyjna pod hasłem „Bezpieczny wypoczynek”. W spotkaniu wziął udział zaproszony policjant – sierżant sztab. Krzysztof Gucwa z Biecza, który w bardzo przystępny sposób poinformował uczniów klas II i III, jak powinni się zachowywać w sytuacjach problemowych, czego unikać i jak pomagać w chwili zagrożenia. Na początku spotkania, głos zabrali nasi uczniowie, którzy przedstawili  ALFABET Bezpiecznych Wakacji Rzecznika Praw Dziecka, przypominając wszystkim zebranym, że najważniejsze jest zdrowie i życie człowieka, a nie duma, chęć zaimponowania innym.
Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Apelujemy, aby ten wolny czasy był spędzany z rozwagą i odpowiedzialnością.

Przypominamy telefony alarmowe:

 • 112–  centrum powiadamiania ratunkowego (jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy),
 • 984 – pogotowie rzeczne,
 • 985 – ratownictwo morskie i górskie,
 • 986 – straż miejska (nie we wszystkich miastach),
 • 987 – centrum zarządzania kryzysowego,
 • 991 – pogotowie energetyczne,
 • 992 – pogotowie gazowe.

Do zobaczenia po wakacjach!!!

niedziela, 16 czerwiec 2019 14:48

ZEBRALIŚMY 17 KG ŻUTYCH BATERII

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za aktywny udział w VIII Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”. Poprzez selektywną zbiórkę odpadów uczniowie Państwa Placówki przyczynili się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Przekazane baterie trafiły do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S.A., gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku. Jednocześnie informujemy, że w VIII edycji Programu Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej zebrała 17 kg zużytych baterii i akumulatorów.

Wyniku konkursu znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.zbierajbaterie.pl/aktualnosci  Jednocześnie jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnej, IX Edycji Programu, która rozpocznie się 2 września 2019 r.

Z poważaniem

Agnieszka Pelińska  Koordynator Programu „Zbieraj Baterie!”

piątek, 14 czerwiec 2019 13:07

KREATYWNY NAUCZYCIEL

NAGRODA W X EDYCJI KONKURSU REGIONALNEGO „KREATYWNY NAUCZYCIEL”

W roku szkolnym 2018/2019 młodzież klas gastronomicznych naszej szkoły pod przewodnictwem pań Agaty Szwarc i Anny Jasińskiej realizowała przedsięwzięcie „Małopolskie tradycje kulinarne w oczach młodzieży” w ramach X edycji Konkursu Regionalnego „Kreatywny Nauczyciel”, organizowanego przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie. Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Tematem przewodnim tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu była „Edukacja regionalna w praktyce pedagogicznej”. Idea konkursu wpisała się w Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018, ogłoszony przez Unię Europejską.

czwartek, 13 czerwiec 2019 08:33

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE NA SLEEVEFACE

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Mateusz Kus z kl. III THŻ otrzymał wyróżnienie w konkursie fotograficznym „ Biblioteka w sam raz dla nas. Ubierz się w książkę, czyli konkurs na sleeveface w bibliotece”. Była to IV edycja tego konkursu, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Sączu, Filię w Gorlicach.
30 uczestników z 10 szkół powiatu gorlickiego zaprezentowało swoje prace wykonane w konwencji sleeveface, czyli fotografii łączącej w sposób twórczy okładkę książki z zasłoniętą częścią ciała osoby fotografowanej.
Mateusz Kus wykonał pracę p.t. „Zaduma nad światem”.
Gratulujemy!

poniedziałek, 10 czerwiec 2019 11:27

LIST DO KRWIODAWCÓW.

 Witam Was Honorowi Dawcy Krwi z ZSZ w Bieczu!

Jestem uczennicą naszej szkoły. W kwietniu pożegnaliśmy maturzystów, a w tym również część krwiodawców - uczniów należących do Szkolnego Klubu HDK. Ci, którzy oddali najwięcej krwi, zostali wyróżnieni  i otrzymali nagrody książkowe na uroczystej akademii (zobaczcie: zdjęcie).

Krew chciałam oddawać zawsze, czekałam tylko na to, aby mieć ukończone 18 lat. Kiedy już byłam pełnoletnia, pojawił się kolejny  problem, którego się nie spodziewałam.  Człowiek, aby móc oddawać krew, musi ważyć co najmniej 50 kg. Niestety, ważę mniej i to pokrzyżowało moje plany. W związku z tym chciałam się zaangażować w pomaganie potrzebującym w inny sposób i pod namową pani opiekunki HDK postanowiłam do  Was napisać.

W obliczu zbliżających się wakacji, kiedy krwi z powodu nieszczęśliwych wypadków potrzeba więcej, chciałam zmotywować Was do udziału w akcji krwiodawstwa.

Organizujemy grupę, która pojedzie do gorlickiego szpitala i tam zostanie od chętnych pobrana krew.

Przekażę jeszcze kilka niezbędnych informacji dla uczniów, którzy pojadą po raz pierwszy i nie wiedzą jeszcze, jakie wymogi musi spełnić honorowy dawca krwi:

Jeśli:

 • masz 18 lat i posiadasz dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem),
 • ważysz powyżej 50 kg,
 • nie chorowałeś na żółtaczkę i inne choroby zakaźne,
 • czujesz się zdrowy,
 • nie przyjmujesz leków,
 • w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
 • możesz zgłosić się do stacji honorowego krwiodawstwa  RCKiK z Oddziału Terenowego w  Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza, a tam lekarz zadecyduje, czy oddasz krew.

Dobre rady :

 • przed oddaniem krwi zjedz lekkie śniadanie, nie oddawaj krwi na czczo lub poinformuj o tym lekarza,
 • unikaj pożywienia bogatego w tłuszcze, zwłaszcza w godzinach poprzedzających pobranie krwi,
 • prowadź zdrowy styl życia, bez używek i niebezpiecznych zachowań, w końcu Twoja krew ma ratować życie innym!

Chętnych proszę o zgłaszanie się do środy do pani Anny Kubal – Opiekuna SK HDK       .

3 czerwca 2019 roku w Gorlicach odbył się etap powiatowy Licealiady w siatkówkę plażową. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary: Norbert Urbanik i Mateusz Gotfryd oraz Grzegorz Lesiak i Daniel Ryznarski. Z powodu złej pogody zawody kilkakrotnie były przekładane i ostatecznie odbyły się w dość nieoczekiwanym terminie. Jednak, pomimo niesprzyjających okoliczności, chłopcy się zmobilizowali i odnieśli sukces: para Urbanik i Gotfryd zajęła czołowe II miejsce , a dwójka Lesiak i Ryznarski - V lokatę. Zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami i dyplomami. Sukcesu gratulujemy zarówno opiekunowi - panu Tadeuszowi Jarkowi, jak i naszym młodym sportowcom.

czwartek, 30 maj 2019 11:17

NASZA SIŁOWNIA

Film promujący szkolną siłownię, z której korzystają nasi uczniowie na zajęciach WF i po lekcjach (pod opieką nauczyciela).

W dniu 3 maja 2019 roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół Zawodowych im św. Jadwigi Królowejw Bieczu w składzie: Katarzyna Bąk, Katarzyna Kułach i Kamil Wróżek uczestniczył  w powiatowych obchodach  228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 Mszą Świętą w intencji ojczyzny w Bazylice Mniejszej p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach, którą odprawili proboszczowie gorlickich parafii. Po odprawionym nabożeństwie liczne poczty sztandarowe, przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, kombatanci,  Bractwa Kurkowe z Gorlic, Tarnowa i Krakowa oraz  mieszkańcy Gorlic przeszli na płytę gorlickiego Rynku w towarzyszeniu Orkiestry Dętej OSP z Dominikowic pod batutą Romana Korbicza.  Tutaj odbyła się  uroczysta  intronizacja króla kurkowego A.D. 2019, wyłonionego podczas turnieju strzeleckiego.  Nowym królem gorlickiego Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Dworu Karwacjanów został Grzegorz Albrechtowicz, który przybrał imię Grzegorz z Biecza. Insygnia królewskie – srebrnego kura - wręczała starosta Maria Gubała.

W dniu 15 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do fabryki „Fiat Chrysler Automobiles” w Tychach. W tyskiej fabryce FCA Poland produkuje się aktualnie samochody: Fiat 500, Abarth 500 oraz Lancia Y. Produkcja jest prowadzona w systemie dwuzmianowym, a z linii montażowych co 46 sekund zjeżdża jeden samochód. W zakładzie pracuje obecnie ok. 2600 osób, a 99% samochodów produkowanych w Tychach jest eksportowane na rynki 67 krajów świata, w tym do: Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, a także do Japonii i Australii.  W czasie wizyty w zakładzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z technologią produkcji seryjnej samochodów. Zobaczyli zautomatyzowana linię wykonywania karoserii w spawalni, kolejne etapy nakładania powłok lakierniczych oraz montaż finalny pojazdu, w czasie którego w dziale montażu następuje połączenie zespołów i podzespołów samochodu z karoserią.

Facebook