ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

środa, 04 wrzesień 2019 13:10

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy Mszą św. w pobliskim Kościele p.w. św. Anny, po czym cała szkolna społeczność udała się hali sportowej, gdzie zgromadzonych powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Eryk Chodur. Następnie przywitał wszystkich pan dyrektor Adam Niziołek, życząc uczniom zapału w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom kreatywności i sukcesów w ich pracy. Szczególne słowa powitania skierował do licznie zgromadzonych uczniów klas pierwszych. Pan dyrektor podziękował za pracę odchodzącym nauczycielom: Iwonie Rąpale i Tomaszowi Gucwie.

niedziela, 01 wrzesień 2019 07:25

Terminarz zajęć w CKPiU i u pracodawców

Zajęcia w CKPiU dla klas branżowych i technikum
Terminy zajęć u pracodawców - dotyczy klas branżowych, zawód kucharz

poniedziałek, 19 sierpień 2019 17:22

EGZAMINY POPRAWKOWE

26 sierpnia 2019

- matematyka – 9.00

- j. angielski – 9.00 

- pracownia aplikacji internetowych – 12.00

 

27 sierpnia 2019

- j. polski – 9.00

- j. niemiecki – 9.00

- j. angielski – 12.00

środa, 26 czerwiec 2019 08:42

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19

W dniu 19 czerwca (środa) odbyło się uroczyste zakońcenie roku szkolnego w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu. Razem z dyrektorem szkoły obecni byli również: przewodniczący Rady Rodziców - pan Krzysztof Ryznarski, pan Andrzej Mierzwiński - Dyrektor Oddziału Kuźnik Glinik, pani Natalia Klewaniec - przedstawiciel OHP Gorlice.  

Dyrektor Szkoły pan Adam Niziołek uhonorował nagrodami najlepszych uczniów z klas I - III Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia.

Najlepsi uczniowie z klasy II TM otrzymali z rąk pana Andrzeja Mierzwińskiego upominki i stypendia ufundowane przez Kuźnię Glinik.  

wtorek, 18 czerwiec 2019 07:59

KANGUR MATEMATYCZNY

WYRÓŻNIENIA W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „ KANGUR MATEMATYCZNY”

Bardzo miło jest mi poinformować o sukcesie uczniów z klasy I TI: Michała Adamika i Grzegorza Gajeckiego. Michał i Grzegorz otrzymali wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny” – edycja 2019, w kategorii „Junior”. Gratuluję uzyskanych wyników oraz zachęcam do udziału w kolejnych edycjach konkursu .

Szkolny Koordynator Konkursu: Elżbieta Polak-Kawa

 W dniu 11 czerwca 2019 roku odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu akcja informacyjna pod hasłem „Bezpieczny wypoczynek”. W spotkaniu wziął udział zaproszony policjant – sierżant sztab. Krzysztof Gucwa z Biecza, który w bardzo przystępny sposób poinformował uczniów klas II i III, jak powinni się zachowywać w sytuacjach problemowych, czego unikać i jak pomagać w chwili zagrożenia. Na początku spotkania, głos zabrali nasi uczniowie, którzy przedstawili  ALFABET Bezpiecznych Wakacji Rzecznika Praw Dziecka, przypominając wszystkim zebranym, że najważniejsze jest zdrowie i życie człowieka, a nie duma, chęć zaimponowania innym.
Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Apelujemy, aby ten wolny czasy był spędzany z rozwagą i odpowiedzialnością.

Przypominamy telefony alarmowe:

 • 112–  centrum powiadamiania ratunkowego (jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy),
 • 984 – pogotowie rzeczne,
 • 985 – ratownictwo morskie i górskie,
 • 986 – straż miejska (nie we wszystkich miastach),
 • 987 – centrum zarządzania kryzysowego,
 • 991 – pogotowie energetyczne,
 • 992 – pogotowie gazowe.

Do zobaczenia po wakacjach!!!

niedziela, 16 czerwiec 2019 14:48

ZEBRALIŚMY 17 KG ŻUTYCH BATERII

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy za aktywny udział w VIII Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”. Poprzez selektywną zbiórkę odpadów uczniowie Państwa Placówki przyczynili się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Przekazane baterie trafiły do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S.A., gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku. Jednocześnie informujemy, że w VIII edycji Programu Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej zebrała 17 kg zużytych baterii i akumulatorów.

Wyniku konkursu znajdą Państwo na stronie internetowej: http://www.zbierajbaterie.pl/aktualnosci  Jednocześnie jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnej, IX Edycji Programu, która rozpocznie się 2 września 2019 r.

Z poważaniem

Agnieszka Pelińska  Koordynator Programu „Zbieraj Baterie!”

piątek, 14 czerwiec 2019 13:07

KREATYWNY NAUCZYCIEL

NAGRODA W X EDYCJI KONKURSU REGIONALNEGO „KREATYWNY NAUCZYCIEL”

W roku szkolnym 2018/2019 młodzież klas gastronomicznych naszej szkoły pod przewodnictwem pań Agaty Szwarc i Anny Jasińskiej realizowała przedsięwzięcie „Małopolskie tradycje kulinarne w oczach młodzieży” w ramach X edycji Konkursu Regionalnego „Kreatywny Nauczyciel”, organizowanego przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie. Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski. Tematem przewodnim tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu była „Edukacja regionalna w praktyce pedagogicznej”. Idea konkursu wpisała się w Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego 2018, ogłoszony przez Unię Europejską.

czwartek, 13 czerwiec 2019 08:33

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE NA SLEEVEFACE

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Mateusz Kus z kl. III THŻ otrzymał wyróżnienie w konkursie fotograficznym „ Biblioteka w sam raz dla nas. Ubierz się w książkę, czyli konkurs na sleeveface w bibliotece”. Była to IV edycja tego konkursu, zorganizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Nowym Sączu, Filię w Gorlicach.
30 uczestników z 10 szkół powiatu gorlickiego zaprezentowało swoje prace wykonane w konwencji sleeveface, czyli fotografii łączącej w sposób twórczy okładkę książki z zasłoniętą częścią ciała osoby fotografowanej.
Mateusz Kus wykonał pracę p.t. „Zaduma nad światem”.
Gratulujemy!

poniedziałek, 10 czerwiec 2019 11:27

LIST DO KRWIODAWCÓW.

 Witam Was Honorowi Dawcy Krwi z ZSZ w Bieczu!

Jestem uczennicą naszej szkoły. W kwietniu pożegnaliśmy maturzystów, a w tym również część krwiodawców - uczniów należących do Szkolnego Klubu HDK. Ci, którzy oddali najwięcej krwi, zostali wyróżnieni  i otrzymali nagrody książkowe na uroczystej akademii (zobaczcie: zdjęcie).

Krew chciałam oddawać zawsze, czekałam tylko na to, aby mieć ukończone 18 lat. Kiedy już byłam pełnoletnia, pojawił się kolejny  problem, którego się nie spodziewałam.  Człowiek, aby móc oddawać krew, musi ważyć co najmniej 50 kg. Niestety, ważę mniej i to pokrzyżowało moje plany. W związku z tym chciałam się zaangażować w pomaganie potrzebującym w inny sposób i pod namową pani opiekunki HDK postanowiłam do  Was napisać.

W obliczu zbliżających się wakacji, kiedy krwi z powodu nieszczęśliwych wypadków potrzeba więcej, chciałam zmotywować Was do udziału w akcji krwiodawstwa.

Organizujemy grupę, która pojedzie do gorlickiego szpitala i tam zostanie od chętnych pobrana krew.

Przekażę jeszcze kilka niezbędnych informacji dla uczniów, którzy pojadą po raz pierwszy i nie wiedzą jeszcze, jakie wymogi musi spełnić honorowy dawca krwi:

Jeśli:

 • masz 18 lat i posiadasz dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem),
 • ważysz powyżej 50 kg,
 • nie chorowałeś na żółtaczkę i inne choroby zakaźne,
 • czujesz się zdrowy,
 • nie przyjmujesz leków,
 • w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała,
 • możesz zgłosić się do stacji honorowego krwiodawstwa  RCKiK z Oddziału Terenowego w  Szpitalu Specjalistycznym im. Henryka Klimontowicza, a tam lekarz zadecyduje, czy oddasz krew.

Dobre rady :

 • przed oddaniem krwi zjedz lekkie śniadanie, nie oddawaj krwi na czczo lub poinformuj o tym lekarza,
 • unikaj pożywienia bogatego w tłuszcze, zwłaszcza w godzinach poprzedzających pobranie krwi,
 • prowadź zdrowy styl życia, bez używek i niebezpiecznych zachowań, w końcu Twoja krew ma ratować życie innym!

Chętnych proszę o zgłaszanie się do środy do pani Anny Kubal – Opiekuna SK HDK       .

Facebook