ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

piątek, 24 maj 2024 10:34

POEZJA Z GRZBIETÓW KSIĄŻEK

 16 maja 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Poezja z grzbietów książek”.

Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie fotografii przedstawiającej stosik książek ułożonych jedna na drugiej w taki sposób, by można było przeczytać ich tytuły z grzbietów. Kolejna książka i kolejny tytuł - to następny wers stworzonego wiersza. Dobierano książki tak, by całość można było nazwać poezją.

środa, 08 maj 2024 13:25

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

26 kwietnia 2024 roku uroczyście pożegnaliśmy kolejnych absolwentów naszej szkoły. Pan Dyrektor Adam Niziołek wręczył nagrody uczniom, którzy w ciągu pięciu lat wyróżniali się, osiągając wysokie wyniki w nauce, sporcie, różnego rodzaju konkursach oraz pracując na rzecz szkoły bądź klasy.

czwartek, 25 kwiecień 2024 22:40

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Zdjęcia z DNIA OTWARTEGO SZKOŁY 

czwartek, 25 kwiecień 2024 11:55

NIECH SIĘ ŚWIĘCI 3 MAJA!

24 kwietnia 2024 roku Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu świętował 233.
rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość odbyła się w kinie „Farys”.

Konferencja i debata pt. „Wojna rosyjsko-ukraińska. Cztery wymiary konfliktu” odbyła się 19 kwietnia br. na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jednym z prelegentów był generał Stanisław Koziej.

10 kwietnia 2024 r. w kinie "Farys" odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej pod patronatem Starosty Gorlickiego. Data wydarzenia została wyznaczona nieprzypadkowo, gdyż dokładnie w 20. rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego, którego bogata twórczość stanowi obowiązkowy element występów uczniów. W pierwotnym zamyśle konkurs miał być poświęcony wyłącznie Kaczmarskiemu, później - w wariancie muzyczno-recytatorskim również Herbertowi, a w ostatecznie uznano, że formuła zostanie rozszerzona na różnych twórców poezji śpiewanej, ale bez recytacji. 

czwartek, 11 kwiecień 2024 09:19

„NIE MA PORAŻEK, SĄ LEKCJE”

„Nie ma porażek, są lekcje” /Jacek Walkiewicz/ – to temat przewodni warsztatów biblioterapeutycznych, które 8 kwietnia 2024 roku poprowadziła w klasie II TŻI pani Monika Hudzik z Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach.

W poniedziałek, tj. 26.03.2024 roku,  w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gorlicach odbyły się XIX Targi Edukacji, Pracy i Praktyk Zawodowych, zorganizowane rzez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Gorlicach

W tym roku ruszyła XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Konkurs obywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym Konkursu uczestniczą: Prezes IPN, 14 Kuratorów Oświaty i dwa związki kombatanckie.

poniedziałek, 18 marzec 2024 20:55

TADZIU, PAMIĘTAMY …

18 marca 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu odbył się pierwszy Memoriał Tadeusza Jarka w piłce siatkowej chłopców.

Do turnieju zgłosiło się 6 szkół powiatu gorlickiego: I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach, Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu, Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach, Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu oraz szkoła partnerska ze Słowacji – Spojena Szkola Juraja Henischa w Bardejowie. Wśród zaproszonych gości obecni byli Arkadiusz i Joanna Jarek, dzieci zmarłego Tadeusza, a także emerytowani nauczyciele wychowania fizycznego w Bieczu.

Facebook