ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

wtorek, 19 listopad 2019 09:46

FESTIWAL PIEŚNI RELIGIJNEJ I PATRIOTYCZNEJ

III MIEJSCE W FESTIWALU PIEŚNI RELIGIJNEJ I PATRIOTYCZNEJ
8 listopada 2019 roku odbył się w Łużnej III Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej „BOGU I OJCZYŹNIE”. Naszą szkołę w kategorii solistów reprezentowała Gabriela Kuk i zajęła III miejsce. Gabrysi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

7 października 2019 roku w Bieckiej Kolegiacie odbyły się uroczystości związane z obchodami 635. rocznicy koronacji św. Jadwigi na króla Polski. Z tej okazji delegacja naszej szkoły w składzie: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie w strojach historycznych oraz poczet sztandarowy wzięli udział w uroczystej Mszy świętej.

Następnie, po jej zakończeniu, wszyscy zaproszeni goście wraz z mieszkańcami Biecza  udali się do Strzeszyna na Ścibórkę, gdzie dokonano aktu poświęcenia źródła i figurki św. Jadwigi Królowej. Na koniec głos zabrała pani Bogusława Duda - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Biecza i Ziemi Bieckiej, która przedstawiła historię powstania źródełka na istniejącym szlaku Królowej Jadwigi.

 

środa, 06 listopad 2019 20:23

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Dnia 29 października 2019 roku odbyła się wycieczka klas: I TSŻ, II TŻ oraz IV TŻ do Krakowa. W planie wycieczki przewidziano zwiedzenie restauracji „Stara Zajezdnia” oraz udział w komediowej sztuce teatralnej „ Ryzykowna forsa” w teatrze „Bagatela”.

RESTAURACJA „STARA ZAJEZDNIA KRAKÓW BY DESILVA”

Restauracja „Stara Zajezdnia” jest usytuowana w sercu krakowskiego Kazimierza. Tam właśnie spotkaliśmy się z menagerem restauracji panem Konradem Podsiadło. Pan Konrad opowiedział nam o historii restauracji. Wyremontowany budynek starej zajezdni tramwajowej to obiekt wyjątkowy. Hala jest przykładem rzadkiej w Krakowie drewnianej architektury szkieletowej z wypełnieniem ceglanym, zwanej popularnie "mur pruski". Front hali zdobi malowniczy szczyt z zegarem oprawionym w secesyjne zwieńczenie. Hala Główna należy do zespołu architektoniczno-budowlanego, objętego ochroną prawną - wpisanego do rejestru zabytków w 1985 roku oraz na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, który jest uznany za pomnik historii.

Dowiedzieliśmy się, że w restauracji serwowana jest nowoczesna kuchnia polska wzbogacona nieoczekiwanymi dodatkami, jak i sposobem jej przyrządzania oraz podania. Szef kuchni z powodzeniem zarządza kilkunastoosobowym zespołem, który jest w stanie przygotować zarówno kolacje galowe dla kilkuset osób, piwne biesiady czy przyjęcia okolicznościowe. Do restauracji dołączony jest minibrowar. Piwo w Starej Zajezdni w Krakowie warzone jest na podstawie starych sprawdzonych receptur, sięgających początków produkcji piwa dolnej fermentacji w Pilźnie.

Dwa niezależne obiekty (hala i restauracja), pomieszczenia techniczne, szatnie, dziedziniec i ogrodzona przestrzeń, dają szerokie możliwości organizacji wydarzeń o zróżnicowanym charakterze.

W jednej z sal restauracji mieliśmy możliwość degustacji dwudaniowego obiadu, serwowanego przez kucharzy „Starej Zajezdni”. W przygotowaniu posiłku dla nas brał udział absolwent naszej szkoły Konrad Lignar, który pracuje w tym ciekawym miejscu. 

KOMEDIOWA SZTUKA TEATRALNA W TEATRZE „BAGATELA”

W godzinach popołudniowych udaliśmy się do teatru „Bagatela” na komediową sztukę teatralną „Ryzykowna forsa” w reżyserii Pawła Pitery i w znakomitej obsadzie aktorskiej. Fabuła i gra aktorów rozbawiła nas do łez. Zadowoleni, zmęczeni i rozśpiewani wróciliśmy do Biecza.

czwartek, 31 październik 2019 10:56

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

W dniach 2-30 listopada br. Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu będzie uczestniczył projekcie „Upoluj swoją książkę", organizowanym przez krakowski Instytut Książki. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie szkół średnich na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Ministerstwo Edukacji Narodowej patronuje akcji od samego początku jej trwania, tj. od trzech lat.

Organizatorzy o projekcie

W ramach projektu do szkół trafią specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerówi kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Projekt zostanie wsparty szeroką kampanią promocyjną, mającą kreować modę na czytanie. Zaproszono do niej najpopularniejszych polskich youtuberów. Zaplanowano również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody dla uczniów oraz ich szkół.

 

środa, 30 październik 2019 14:31

CZYTAMY POLSKIE NOWELE

Dnia 30 października 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Czytamy polskie nowele” - w ramach kolejnej edycji akcji „Narodowe Czytanie”.

O konkursie

W rywalizacji konkursowej wzięło udział dwunastu uczniów z różnych klas, którzy odczytali fragmenty ośmiu nowel:
1. „Dobra pani” – Elizy Orzeszkowej, 
2. „Dym” – Marii Konopnickiej, 
3. „Katarynka” – Bolesława Prusa, 
4. „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Brunona Schulza, 
5. „Orka” – Władysława Stanisława Reymonta, 
6. „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” – Stefana Żeromskiego, 
7. „Sachem” – Henryka Sienkiewicza, 
8. „Sawa” (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego.

Wyniki konkursu

Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Knapik – dyrektor Biblioteki Biecz, Maria Czech – wicedyrektor szkoły i Lidia Woźniak ustaliło następujący werdykt:
I miejsce – Marcin Markowicz z kl. I TSŻ,
II miejsce – Agnieszka Ryba z kl. I THI,
III miejsce – Zuzanna Szutkowska z kl. III THŻ,
wyróżnienie – Szymon Pisula z kl. I TIS.

Zwycięzcy, którym gratulujemy, otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców nagrody książkowe i dyplomy.
Konkurs przygotowała biblioteka szkolna we współpracy z paniami Marią Czech i Patrycją Wójcik-Bubniak.

czwartek, 24 październik 2019 08:15

HARMONOGRAM PRÓBNEJ MATURY Z OPERONEM

Harmonogram Próbnej Matury z Operonem

HARMONOGRAM  EDYCJI 2019/2020 

TerminWydarzenie
19.11.2019
(wtorek)

PRÓBNA MATURA Z OPERONEM – JĘZYK POLSKI – POZIOM PODSTAWOWY 

09:00 Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym (170 minut)

13:00 Publikacja arkusza z j.polskiego poziom podstawowy wraz z modelem odpowiedzi na https://www.operon.pl/Oferta/Egzaminy/Matura-z-Operonem/Baza-arkuszy

20.11.2019
(środa)
PRÓBNA MATURA Z OPERONEM – MATEMATYKA – POZIOM PODSTAWOWY

09:00 Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym (170 minut)

13:00 Publikacja arkusza z matematyki poziom podstawowy wraz z modelem odpowiedzi na https://www.operon.pl/Oferta/Egzaminy/Matura-z-Operonem/Baza-arkuszy

18:00 Publikacja arkusza z matematyki poziom rozszerzony wraz z modelem odpowiedzi na https://www.operon.pl/Oferta/Egzaminy/Matura-z-Operonem/Baza-arkuszy

21.11.2019
(czwartek)

PRÓBNA MATURA Z OPERONEM – JĘZYK OBCY

09:00 Egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)

13:00 Publikacja arkusza z języków obcych poziom podstawowy wraz z modelem odpowiedzi na https://www.operon.pl/Oferta/Egzaminy/Matura-z-Operonem/Baza-arkuszy

18:00 Publikacja arkusza z języków obcych poziom rozszerzony wraz z modelem odpowiedzi na https://www.operon.pl/Oferta/Egzaminy/Matura-z-Operonem/Baza-arkuszy

Dla nauczycieli - dostępne po zalogowaniu w serwisie Operon:
09:00 Publikacja arkuszy wraz z modelem odpowiedzi i kartoteką oraz udostępnienie panelu do wpisywania wyników z matematyki

22.11.2019
(piątek)

PRÓBNA MATURA Z OPERONEM – PRZEDMIOTY DODATKOWE

09:00 Egzamin z przedmiotów dodatkowych (180 minut)

13:00 Publikacja arkuszy wraz z modelem odpowiedzi na https://www.operon.pl/Oferta/Egzaminy/Matura-z-Operonem/Baza-arkuszy

Dla nauczycieli - dostępne po zalogowaniu w serwisie Operon:
09:00 Publikacja arkuszy wraz z modelem odpowiedzi i kartoteką oraz udostępnienie panelu do wpisywania wyników z języków obcych

13:00 Publikacja arkuszy wraz z modelem odpowiedzi i kartoteką oraz udostępnienie panelu do wpisywania wyników z przedmiotów dodatkowych 

03.03. 2020
8:00

Udostępnienie arkuszy II edycji Próbnej Matury
niedziela, 20 październik 2019 17:40

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

11 października w naszej szkole uczciliśmy Święto Edukacji Narodowej. Uroczystej akademii patronowały słowa M. Twaina „Zacną rzeczą jest uczyć się, ale jeszcze zacniejszą nauczać” . Wszystkich zgromadzonych przywitał przewodniczący szkoły Eryk Chodur. Następnie zabrał głos dyrektor pan Adam Niziołek, który w swoim wystąpieniu przypomniał o wysokich wynikach, jakie uzyskali uczniowie naszej szkoły z egzaminów maturalnych i egzaminów z kwalifikacji w roku szkolnym 2018/2019 w powiecie, dzięki pracy i zaangażowaniu nauczycieli.

Statuetka Damy Królowej Jadwigi

W trakcie akademii pan dyrektor przedstawił ideę nagrody Damy/Rycerza Królowej Jadwigi. Wyróżnienie to jest dedykowane szczególnie zasłużonym emerytowanym lub aktualnym pracownikom szkoły. Corocznie zostanie uhonorowana w ten sposób jedna osoba. W tym roku, po raz pierwszy, grono pedagogiczne postanowiło uhonorować statuetką Damy Królowej Jadwigi panią Urszulę Król - emerytowaną, długoletnią nauczycielkę ZSZ im św. Jadwigi Królowej w Bieczu i wychowawcę wielu pokoleń młodzieży.

Pożegnanie emerytów i nagrody dla nauczycieli

Dyrekcja szkoły oficjalnie podziękowała pracownikom administracji i obsługi, którzy odeszli po długoletniej pracy na zasłużoną emeryturę. Są to: pani Irena Wojtoń i pan Zbigniew Urzędowski. Następnie nagrodziła wyróżniających się nauczycieli. Nagrodę Starosty otrzymał pan Radosław Karp, a nagrodę Dyrektora panie: Beta Bochniak, Bożena Dyląg, Bożena Guzik, Dorota Mazur, Patrycja Wójcik-Bubniak, Marta Mężyk. Lucyna Radwan oraz pan Cezary Jawor. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W czasie uroczystości uczniowie klas pierwszych uczący się w czterech klasach technikum i w dwóch klasach szkoły branżowej w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, kucharz i mechanik pojazdów samochodowych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły przed całą społecznością uczniowską i zostali włączeni w poczet uczniów ZSZ im św. Jadwigi Królowej w Bieczu.

Pan dyrektor Adam Niziołek wraz z przewodniczącą Komisji Stypendialnej panią Agatą Szwarc wręczyli również nagrody uczniom w postaci stypendium za dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe w II półroczu roku szkolnego 2018/2019. Otrzymali je: Sebastian Martauz kl. IV TIS, Iwona Słowik kl. IV THŻ, Natalia Wałęga z kl. IV THŻ, Katarzyna Stanek z kl. III THŻ, Klaudiusz Wachowicz z kl. II TIS, Michał Liana z kl. III TIM.

Podziękowania dla nauczycieli od uczniów

Uczniowie klas czwartych podziękowali w imieniu całej społeczności uczniowskiej wszystkim nauczycielom za ogromne poświęcenie i cierpliwość każdego dnia, za przekazaną wiedzą i umiejętności, za inspirowanie oraz zachęcanie do działania, nawet wtedy, gdy buntujemy się i stawiamy opór, wyrażone w słowach Deanny Beisser: 

„Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci

na całym świecie,

bo któż inny mógłby każdego dnia

ofiarowywać to, co w nim najlepszego cudzym dzieciom?”

Dowodem wdzięczności były kwiaty wręczone nauczycielom.

Akademię przygotowali uczniowie klas czwartych technikum pod kierunkiem swoich wychowawców: pani Agaty Szwarc i pani Lidii Woźniak. Na scenie wystąpili : Klaudia Stawiarz, Natalia Wałęga, Dominik Białoń, Dominik Wantuch, Mateusz Kus, Dominik Ryznarski i Eryk Chodur oraz zespół muzyczny „Canto” pod opieką pani B. Dyląg.

 

 

 

 

Jeżeli z obiektywem w ręce uwielbiasz zwiedzać, obserwować i podziwiać Beskid Niski stań w szranki z innymi uczniami w Polsko-Słowackim Konkursie Fotograficznym „Mój Beskid Niski”.  Przed nami już 9 edycja konkursu, który adresowany jest do młodzieży szkolnej, a odbywa się w dwóch  kategoriach tematycznych: Ludzie i kultura oraz Przyroda i architektura.

Termin składania prac mija 15 listopada 2019 (piątek) o godz. 15.00.

Organizatorzy: Gorlickie Centrum Kultury – Dom Polsko-Słowacki im. Dušana Jurkoviča w Gorlicach, Urząd Miejski w Gorlicach, Centrum Kultury i Turystyki – Dom Polsko-Słowacki w Bardejovie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! 

Kontakt z nauczycielem: Cezary Jawor

Regulamin

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

środa, 09 październik 2019 19:31

KONKURS WIEDZY O PRAWIE WYBORCZYM

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy szkolny Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym.  Był on wzorowany na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” , który był organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą i Krajowe Biuro Wyborcze. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Szkolny konkurs „Wybieram Wybory” polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań.

Uczestnicy 

W naszej edycji wzięło udział 8 uczestników. 

Zwyciężył:  1. Beniamin Stefanik - 16 pkt. 

Kolejne miejsce zajęli: 
2-3. Szymon Róż - 11 pkt,
2-3. Mateusz Rutana - 11 pkt,
4. Mikołaj Jodłowski - 10 pkt. 

Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcy gratulujemy. 

mlodzi2

 

poniedziałek, 07 październik 2019 07:04

MŁODZI GŁOSUJĄ!!! JUŻ W CZWARTEK!!!

Centrum Edukacji Obywatelskiej od 25 lat zaprasza  do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Do tej pory w symulacjach wyborów wzięło udział niemal 3 miliony uczniów i uczennic!

Celem akcji ,,Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:

  • umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze;
  • dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów – materiały, infografiki, scenariusze lekcji;
  • zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej, skierowane do dorosłych wyborców.

Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy. Program ,,Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

 

W dniu 10 pażdziernika (czwartek)  od godz. 9.00 do godz. 12.00 przeprowadzimy szkolne wybory do Parlamentu.

O godz. 11.00 w dniu 9 pażdziernika (środa) przeprowadzimy konkurs wiedzy o wyborach parlamentarnych . Miejsce: aula szkoły (sala nr 3). 

Facebook