ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Kwi 01, 2019 2013razy

KAMIL WRÓŻEK REPREZENTANTEM SZKOŁY NA AUTORSKIM KONKURSIE ROBERTA SOWY – „KULINARNY TALENT 2019”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas XXIII Międzynarodowych Targów Gastronomicznych „EuroGastro” w Warszawie – najważniejszych i największych targów branży HoReCa odbyła się 11. edycja konkursu autorstwa Roberta Sowy – „Kulinarny Talent” , którego Mecenasem była marka „Prymat GastroLine”. Finaliści z dwunastu szkół gastronomicznych całej Polski, wyłonieni w preselekcjach, stanęli do walki o prestiżowy tytuł, który otwiera im furtkę do przyszłej kariery w branży gastronomicznej. Zadaniem uczestników było przygotowanie oryginalnych w smaku, a zarazem wykwintnych dań, które zachwycą liczne grono jurorów.Wśród tych kilkunastu najlepszych w kraju uczniów, pasjonujących się sztuką kulinarną, mieliśmy przedstawiciela naszej szkoły – Kamila Wróżka z klasy III TŻ, przygotowanego przez panią Annę Jasińską i panią Agatę Szwarc.

Wszyscy uczestnicy zakwalifikowani do konkursu otrzymali od Organizatora unikatowe stroje kucharskie, w których mieli obowiązek wystąpić – były to: bluza z logotypami sponsorów konkursu oraz imieniem i nazwiskiem uczestnika, czapka kucharska i zapaska z logami Mecenasów konkursu. Zawodnicy mieli przyrządzić autorskie menu mając do dyspozycji jedynie 40 minut! Presja czasu, stres, obecność kamer i wysokie wymagania jury nie ułatwiały zadania uczestnikom konkursu, którzy następnie prezentowali swoje umiejętności według kolejności wylosowanej na odprawie. Kamil sporządził polędwiczkę wieprzową w pudrze ziołowym z peppisotto, z boczniakami oraz galaretkę miętową, chips z parmezanem i frytki. Kulinarny event  prowadzili Robert Sowa i Krzysztof Ibisz, dopingując młodych kucharzy w wyścigu o dobry smak, czas i walory estetyczne.  

Dwanaście potraw oceniało profesjonalne jury składające się z autorytetów kulinarnych: Jerzy Pasikowski, Wiesław Bober, Marcin Budynek, Łukasz Acypo, Wojciech Harapkiewicz, Igor Bragin, Jan Kuroń oraz jury degustacyjne - gwiazdy w składzie: Daria Ładocha, Dawid Gaboriaud, Odeta Moro. Oceniane były m.in.: mis en place, techniki kulinarne oraz kreatywność i estetyka podania, a także smak i dobór składników, czyli to, na co zwracają uwagę klienci restauracji. Suma punktów wszystkich jurorów technicznych i degustacyjnych utworzyła klasyfikację konkursu.W ocenie jury potrawa Kamila była smaczna, innowacyjna, świadczyła o dużym talencie kulinarnym ucznia.
Serdecznie gratulujemy Kamilowi i życzymy dalszych sukcesów.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 kwiecień 2019 21:48

Facebook