ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

PROGRAM POWER

„Sukces w karierze zawodowej poprzez zagraniczne praktyki z programem Erasmus+”.

Znajdziecie tu informacje o tym, jak w prosty sposób ograniczyć swój negatywny wpływ na środowisko podczas wypoczynku i dowiecie się, dlaczego warto być turystą odpowiedzialnym. Chcielibyśmy zachęcić Was do refleksji nad wpływem na otaczający nas świat podczas urlopu, w czasie pobytu na łonie przyrody.

W naszym krótkim przewodniku pokażemy Wam, w jaki sposób wpływamy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze. Podpowiemy, jak każdy z nas może zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko. 

 W dniu 11 czerwca 2019 roku odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu akcja informacyjna pod hasłem „Bezpieczny wypoczynek”. W spotkaniu wziął udział zaproszony policjant – sierżant sztab. Krzysztof Gucwa z Biecza, który w bardzo przystępny sposób poinformował uczniów klas II i III, jak powinni się zachowywać w sytuacjach problemowych, czego unikać i jak pomagać w chwili zagrożenia. Na początku spotkania, głos zabrali nasi uczniowie, którzy przedstawili  ALFABET Bezpiecznych Wakacji Rzecznika Praw Dziecka, przypominając wszystkim zebranym, że najważniejsze jest zdrowie i życie człowieka, a nie duma, chęć zaimponowania innym.
Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Apelujemy, aby ten wolny czasy był spędzany z rozwagą i odpowiedzialnością.

Przypominamy telefony alarmowe:

  • 112–  centrum powiadamiania ratunkowego (jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy),
  • 984 – pogotowie rzeczne,
  • 985 – ratownictwo morskie i górskie,
  • 986 – straż miejska (nie we wszystkich miastach),
  • 987 – centrum zarządzania kryzysowego,
  • 991 – pogotowie energetyczne,
  • 992 – pogotowie gazowe.

Do zobaczenia po wakacjach!!!

Nie daj się oszukać, gdyż dopalacze są bardzo niebezpieczne. Upośledzają funkcje mózgu, powodują utratę efektywnego i racjonalnego myślenia stając się przyczyną wielu tragedii.

Policjanci ostrzegają: ich producenci i sprzedawcy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej jest dokonywana poprzez sieć internetową. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.

Wkrótce upragniony czas odpoczynku! Wielkimi krokami zbliżają się WAKACJE!
Zadbajmy o to, by ten wolny czas był spędzony zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i rozwagi.
Pamiętajmy BRAWURA TO NIE ODWAGA!!!
Niewłaściwe zachowania wiążą się z odpowiedzialnością prawną!

Facebook