ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Cze 18, 2021 403razy

HOBBY - MÓJ PLAN NA WOLNY CZAS

Moja przygoda z modelarstwem…Moja przygoda z modelarstwem 

Moja przygoda zaczęła się, w zasadzie, dzięki moim rodzicom, ponieważ w pierwszej klasie szkoły podstawowej wraz z tatą skleiliśmy nasz pierwszy okręt. Po paruletniej przerwie, na Mikołaja dostałem pierwszy poważny model, a dokładniej model ciężarówki. Po sklejeniu jeszcze paru ciężarówek oraz samolotów zacząłem swoją przygodę z kartonem. I ta miłość do kartonu trwa aż do dziś.

aCzego uczy nas modelarstwo?

Przede wszystkim modelarstwo uczy nas cierpliwości i zdolności manualnej oraz historii danego pojazdu, zasad budowli itd. Jak widać na niektórych zdjęciach, czasami są to mikroskopijne elementy, które trzeba uformować, przykleić, pomalować czasem na parę kolorów, co wiąże się z dość dużą precyzją, wręcz - chirurgiczną. 

Moje modelarskie marzenia 

Moim głównym modelarskim marzeniem jest zachęcenie chociaż jednej osoby do spróbowania swoich sił w modelarstwie. A mniejszym - to ukończenie japońskiego superpancernika z okresu II wojny światowej, a dokładniej jest nim pancernik Yamato w skali 1:200, którego udało mi się cudem zakupić z racji jego małego nakładu druku. Jest to jeden z największych modeli w tej skali, ponieważ po złożeniu osiągnie wielkość około 140 centymetrów długości :)

Dziękuję za uwagę i myślę, że ktoś przynajmniej spróbuje swoich sił w tym hobby :)

Patryk Rafalski II MKb


 

Oto kilka moich prac….

Lokomotywa EP09-027 skala 1:87

 

g

 

h

Fiat 126p skala 1:25

 

i

Model Orkan

ORP Orkan skala 1:200

l

oraz aktualny projekt FSC Żuk skala 1:25

 

Image01

Model samolot

Model samolot

Facebook