ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

sobota, 12 grudzień 2020 12:09

WPŁYW CZYTANIA NA ROZWÓJ MŁODEGO CZŁOWIEKA

Wpływ czytania na rozwój młodego człowieka – list otwarty do Rodziców od pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach

Szanowni Państwo,

jeśli Wasze dzieci regularnie czytają książki, nie musicie czytać tego listu. Wiecie już  wszystko, co napisano poniżej! Jeśli natomiast nie lubią czytać, poświęćcie 5 minut na przeczytanie tego tekstu, może któryś z wymienionych argumentów do nich przemówi?

Czytanie to umiejętność, a jedyny sposób by ją zdobyć to właśnie czytanie. Oto kilka powodów, dla których warto czytać i zachęcać dzieci do sięgnięcia po książkę:

Etykiety
czwartek, 03 grudzień 2020 13:04

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2020/2021 otrzymali: Jakub Biel i Mateusz Honc.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
sobota, 28 listopad 2020 12:57

WYKAZ ZAJĄC PRAKTYCZNYCH od 30 XI 2020 r.

Wykaz zajęć praktycznych realizowanych stacjonarnie w szkole* od 30 XI 2020 r.

Komunikat Dyrektora .

Od poniedziałku, 30 listopada 2020 r., uczymy się wg nowego planu lekcji, który został opublikowany na stronie szkoły (proszę odświeżyć tak, aby wyświetliła się informacja: "Obowiązuje od: od 30 listopada 2020 r.").

Zajęcia praktyczne będą odbywały się w szkole, w zakresie, który przedstawia dołączona tabela.

W przypadku uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych większe grupy zostaną dodatkowo podzielone - szczegóły przekażą nauczyciele przedmiotów zawodowych (proszę sprawdzać pocztę).

Zajęcia w CKZ w Gorlicach będą prowadzone stacjonarnie, z uwzględnieniem ograniczenia do 10 godzin w tygodniu.

Etykiety
wtorek, 24 listopad 2020 10:15

KOLEJNY ERASMUS+ W NASZEJ SZKOLE

Miło nam poinformować, że nasza szkoła w ramach programu Erasmus+ „Edukacja Szkolna – Partnerstwa Strategiczne Szkół” będzie realizowała w latach 2020-2022 projekt pt. „FosteringSocialInclusion Through ArtisticSkills”.

Zapraszamy chętnych uczniów do pracy w zespole projektowym.

W tym roku do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg” zgłosiło się 15 uczniów, z czego 12 - do wykonania prac indywidualnych (album) nt. „Najważniejsze bitwy w historii Polski”.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
niedziela, 22 listopad 2020 12:07

SUKCES AGNIESZKI RYBY

Sukces Agnieszki Ryby w konkursie „ZNAM MOJE MIASTO, ZNAM ZIEMIĘ GORLICKĄ” - 3. miejsce w kategorii  szkól ponadpodstawowych w powiecie! W tym roku odbyła się XXVI edycja konkursu „Znam moje miasto, Znam Ziemię Gorlicką” pod hasłem: „Patron mojej szkoły - wzór do naśladowania”.Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej.

Dział: KONKURSY
Etykiety
czwartek, 12 listopad 2020 11:53

UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ

Do końca listopada b.r. Zespół Szkół Zawodowych będzie uczestniczyć w akcji czytelniczej „Upoluj swoją książkę”, organizowanej przez Instytut Książki w Krakowie.

Dzięki temu projektowi młodzież może zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Wystarczy tylko zeskanować smartfonem kod QR z plakatu. Zapraszamy do ciekawej lektury!

Etykiety
piątek, 06 listopad 2020 09:08

CZYTELNIA ON-LINE IBUK LIBRA

Czytelnia on-line IBUK libra

Oferta Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Sączu Filii w Gorlicach:

Od 16. maja 2014 roku udostępniamy publikacje elektroniczne w ramach konsorcjum „Galicyjskie Biblioteki Pedagogiczne”, które powstało po połączeniu Podkarpackich  i Małopolskich Bibliotek Pedagogicznych.
Dzięki temu czytelnicy mają teraz bezpłatny dostęp do ponad 1000 tytułów na platformie IBUK.

Etykiety
środa, 04 listopad 2020 16:14

ZAPROSZENIE DO KONKURSU

Biblioteka Pedagogiczna w Gorlicach zaprasza do udziału w konkursie on-line na mema promującego książkę i czytelnictwo "Czytam, więc jestem". Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych.
Organizatorzy mają nadzieję, że mimo trudnych warunków znajdą się chętni do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje zamieszczona są w załącznikach (regulamin, zgody na udział oraz przykładowe memy).

Etykiety
środa, 28 październik 2020 12:18

ODDAJ KREW - PODARUJ ŻYCIE

Ramię w ramię!
Oddaj krew - podaruj życie!
 
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zwraca się z Apelem do Honorowych Dawców Krwi o zgłaszanie się do Oddziału Terenowego w Gorlicach.
Wszelkie informacje znajdziecie na stronie  https://rckik.krakow.pl/ i w punkcie krwiodawstwa.
Dział: Krwiodawstwo
Etykiety
środa, 21 październik 2020 17:59

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W ZSZ W BIECZU

Dnia 13 października 2020 roku w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego Dniem Nauczyciela. W części oficjalnej, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski, powitano wszystkich zgromadzonych (tj. dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz uczniów klas pierwszych).

Dział: Wydarzenia
Etykiety
czwartek, 08 październik 2020 11:04

ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH

W dniu 7 października b.r. pan Maciej Horowicz - starszy kurator zawodowy Sądu Rejonowego w Gorlicach wystąpił w ZSZ w Bieczu z prelekcją pt. "Odpowiedzialność karna nieletnich i osób dorosłych, zjawisko demoralizacji i jego skutki" .

Po zakończonym wystąpieniu prelegent odpowiadał na pytania uczniów. Organizatorem spotkania był nauczyciel historii Sławomir Mrozek.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
środa, 30 wrzesień 2020 09:34

WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZO-KULTURALNA DO KRAKOWA

Centrum Kongresowe ICE- Muzeum Lotnictwa
W dniu 23 września br. młodzież z klas II THI oraz II THM pod opieką pana Sławomira Mrozka i pani Beaty Bochniak uczestniczyła w wycieczce do Krakowa.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
poniedziałek, 14 wrzesień 2020 08:59

ZAGRANICZNE PRAKTYKI Z PROGRAMEM ERASMUS+

“Sukces w karierze zawodowej poprzez zagraniczne praktyki z programem Erasmus+” - to tytuł projektu realizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu od września 2019 roku. Jego celem było zagwarantowanie młodzieży  przygotowania do zawodu na drodze podniesienia jakości praktycznego kształcenia. Za ważny etap realizacji przedsięwzięcia należy uznać odbycie przez uczniów trzecich klas technikum staży zawodowych u greckich pracodawców.

Dział: Praktyki
Etykiety
niedziela, 06 wrzesień 2020 18:27

ROK SZKOLNY 2020/2021 ROZPOCZĘTY

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęliśmy Mszą św. w pobliskim Kościele p.w. św. Anny, po czym cała szkolna społeczność udała się hali sportowej, gdzie zgromadzonych powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Marcin Markowicz. Inauguracja tego szczególnego roku odbyła się w reżimie sanitarnym.

Etykiety

Facebook