ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Lut 28, 2024 233razy

POMAGAMY INNYM, WSPIERAJĄC WOŚP

W niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, w hali sportowej w Bieczu odbył się, tak jak w całej Polsce, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze zbierali fundusze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Młodzież naszej szkoły włączyła się aktywnie w kolejną akcję charytatywną, pamiętając, że „dobro wraca”.

Przez cały tydzień poprzedzający imprezę uczniowie klas gastronomicznych piekli ciasteczka i ciasta pod czujnym okiem swoich nauczycielek. Ponadto każda klasa dostarczyła po dwa, trzy ciasta przygotowane w domu. Ze wszystkich słodkości zrobione zostały paczki z wypiekami, opatrzone etykietą z przewodnim hasłem „Biorąc przykład ze św. Jadwigi Królowej, my też pomagamy innym!”. Zrobiono ich ok. 160.

We współpracy z Bieckim Centrum Kultury, w holu hali sportowej w Bieczu przygotowano na rzecz WOŚP stoisko promocyjne z naszymi wyrobami. Były to paczki z ciastami oraz proziaki z mąki pszennej jasnej i ciemnej, z dodatkami. Chętnym serwowano gorące napoje. Za wrzutkę do wielkoorkiestrowej skarbonki można było dostać te słodkości i skosztować przekąsek.

Po zliczeniu zawartości naszej puszki okazało się, że kwota zebrana na rzecz WOŚP była dwa razy większa niż w ubiegłym roku i wyniosła 3906,15 zł. To wszystko stało się możliwe, dzięki ludziom o dobrych sercach.

Podziękowania należy skierować do zaangażowanych uczniów, rodziców, wolontariuszy i nauczycieli, którzy poświęcili swój wolny czas, aby pomóc potrzebującym i wesprzeć WOŚP. Akcję koordynowała pani Agata Szwarc z pomocą pani Anny Jasińskiej.

Facebook