ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Maj 16, 2023 407razy

Z WIZYTĄ W SUCZAWIE W RUMUNII

W dniach 23–29 kwietnia 2023 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami  uczestniczyła  w wyjeździe edukacyjnym do Rumunii,  w ramach realizacji projektu Erasmus+ pt. „Fostering Social Inclusion Through Artistic Skills”.

Nasza delegacja spotkała się z uczestnikami ze szkół partnerskich z Hiszpanii, Turcji, Słowacji, Niemiec, Rumunii oraz wzięła udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w szkole średniej w Suczawie Colegiul Național de Informatică Spiru Haret.

Tematem zajęć były różnego rodzaju wykluczenia społeczne. Zadaniem uczniów było m.in. zaprezentowane tego zagadnienia za pomocą krótkich przedstawień teatralnych. Uczestnicy poruszyli temat dyskryminacji ze względu na: pochodzenie, kolor skóry, religię niepełnosprawność, status finansowy.

Program wizyty był bardzo bogaty i oprócz zajęć projektowych obejmował zwiedzanie miasta Suczawa oraz jego pięknych okolic. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zabytkami kultury Rumunii - m.in. średniowiecznym zamkiem, skansenem etnograficznym, prawosławnymi klasztorami oraz muzeami.

Z tej krótkiej wizyty wróciliśmy bardzo zadowoleni. Była to wyjątkowa okazja do poznania kultury innego kraju, “podciągnięcia” zdolności językowych, nawiązania kontaktów oraz poruszenia ważnych tematów społecznych. Żałujemy, że to już ostatnia tego rodzaju wizyta w ramach projektu realizowanego w naszej szkole, ale też liczymy mocno na kolejne projekty Erasmus+ w przyszłości

Projekt nr 2020-1-ES01-KA229-081896 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. !

Facebook