ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Sty 02, 2023 228razy

MŁODZIEŻ NASZEJ SZKOŁY Z WIZYTĄ W NIEMCZECH – C.D.

W dniach 11–17 grudnia 2022 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Niemiec w ramach realizacji projektu Erasmus+ pt. „Fostering Social Inclusion Through Artistic Skills”.

Zorganizowała tę mobilność nasza szkoła partnerska Ems-Berufskolleg z Rheda–Wiedenbrück. Tematem zajęć był sport, ukierunkowany na osoby z różnymi dysfunkcjami, w związku z czym uczniowie uczestniczyli przez cały tydzień w różnego rodzaju zajęciach sportowych, przygotowanych przez swoich kolegów z poszczególnych krajów. Mieli okazję wczuć się w sytuację osób niepełnosprawnych, doświadczyć trudności, z jakimi się spotykają.

Poza zajęciami w szkole młodzież zwiedziła również miasta Rheda–Wiedenbrück, Bielefeld oraz uczestniczyła w spotkaniu z burmistrzem miasta Rheda. Uczniowie zawarli nowe znajomości i wspaniale spędzili czas w towarzystwie swoich nowych koleżanek i kolegów z Niemiec, Rumunii, Turcji, Słowacji oraz Hiszpanii.

Facebook