ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Gru 14, 2022 267razy

DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA

Orszak Mikołajowy w Szkole Podstawowej nr 2
6 grudnia 2022 roku, zgodnie z tradycją, z samego rana Św. Mikołaj w asyście Aniołków i Diabełków, przy śpiewie zespołu „Canto”, udał się do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. W drodze witał się z mieszkańcami Biecza, pozdrawiał jadących kierowców oraz stojących w drzwiach instytucji i sklepów pracowników. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali grającego i śpiewającego orszaku, niektórzy robili zdjęcia i nagrywali telefonami świąteczne piosenki i kolędy. 

Orszak Mikołajowy, po wejściu do szkoły, spotkał się z panią dyrektor Moniką Kowalską- Orlewską. Młodszym kolegom i koleżankom Aniołki i Diabełki przybliżyły historię św. Mikołaja, wręczyły słodkie piernikowe upominki, przygotowane przez klasy gastronomiczne ZSZ w Bieczu oraz złożyły świąteczne życzenia. Następnie Św. Mikołaj wręczył każdemu prezent i obiecał przybyć za rok. Odwiedził również starszych uczniów, wręczając słodkości.  Na koniec pracownicy obsługi otrzymali od specjalnego gościa niespodziankę.

Spotkanie Orszaku Św. Mikołaja z uczniami ZSZ w Bieczu
W godzinach południowych 6 grudnia 2022 roku gość specjalny - Święty Mikołaj w asyście grających pomocników, przy wtórze śpiewających Aniołków i Diabełków, odwiedził naszą szkołę. Wchodził do każdej klasy, wręczając nauczycielom i uczniom słodkie upominki. Nie zapomniał również o pozostałych pracownikach szkoły. Wizyta gościa specjalnego była inicjatywą Samorządu Uczniowskiego. Słodkości wykonali własnoręcznie uczniowie klas gastronomicznych pod opieką pani Agaty Szwarc i pani Anny Jasińskiej, zespół  muzyczny przygotowała pani Bożena Dyląg.

 

Facebook