Od kilku tygodni w Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu trwają zajęcia przygotowawcze przed wyjazdem na zagraniczne praktyki zawodowe. Uczniowie, którzy w nich uczestniczą, w tym roku szkolnym odbędą swoje staże zawodowe we Włoszech, w mieście Cattolica.

Dzięki projektowi nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000061567, współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej, uczniowie klas o profilach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik hotelarstwa zdobędą praktyczne doświadczenie zawodowe i podwyższą swoje umiejętności językowe. Potwierdzeniem odbycia praktyk będą certyfikaty wydane przez włoskich pracodawców. Praktykanci będą mieć doskonałą okazję, żeby doskonalić też umiejętności interpersonalne.

Cattolica Mapy Google big

Oprócz zajęć praktycznych, które będą odbywać się w trzy- i czterogwiazdkowych hotelach nad Morzem Adriatyckim, uczniowie naszej szkoły będą realizować program kulturowy, który zakłada bliższe poznanie kultury i tradycji Włoch poprzez m. in. naukę podstaw języka włoskiego, udział w tzw. wieczorach włoskich oraz zwiedzanie najpiękniejszych miast w prowincji Rimini.

 

wochy 1

Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000061567 współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

wochy 2

wochy 3

ue baner