ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

poniedziałek, 20 marzec 2023 10:15

„POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940”.

W tym roku trwa IV edycja ogólnopolskiego konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych mogą nadsyłać prace konkursowe w trzech kategoriach: praca plastyczna, praca literacka lub tekst piosenki.

Naszą szkołę – w kategorii praca plastyczna - reprezentują dwie uczennice: Weronika Kosiba z klasy 2THI oraz Anita Czochara z klasy 3THŻ.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
poniedziałek, 20 marzec 2023 10:08

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach od 14 do 16 marca b.r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielkopostnych rekolekcjach szkolnych prowadzonych przez ks. Mateusza Łachmanka z parafii Czudec.

Katechezy odbyły się w kościele Ojców Franciszkanów.

Rekolekcje wielokopstne - uczestnicy

Dział: Wydarzenia
Etykiety

9 marca 2023 roku Zespół Szkół Zawodowych w Bieczu gościł panią Monikę Hudzik z Biblioteki Pedagogicznej w Gorlicach, która przeprowadziła w klasie IV THI ciekawe warsztaty poświęcone funkcjonowaniu plotki i fake newsów w Internecie. Uczniowie mogli docenić znaczenie weryfikacji zdobytych informacji. Prowadząca zajęcia zwróciła uwagę na fakt, iż słowa, które raz już padną, zostają na zawsze tak w realnej rzeczywistości, jak i w sieci oraz uświadomiła uczniom, że gdy nie jesteśmy pewni, czy informacja jest prawdziwa, nie powinniśmy jej rozpowszechniać (czujność powinna w nas wzbudzić zwłaszcza informacja zawierająca negatywną opinię o kimś).

Etykiety
wtorek, 07 marzec 2023 10:55

HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ!

2 kwietnia 2023 r. uczniowie czwartych klas z naszej szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej  „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja jest prowadzona przez Ministerstwo Finansów we współpracy z Ministerstwem Edukacji i ma na celu przybliżenie uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom problematyki nielegalnego hazardu i konsekwencji, jakie niesie za sobą granie w gry hazardowe.

Hazard coraz częściej przybiera formy, które wzbudzają ciekawość i są atrakcyjne dla młodzieży. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz przekazywanie wiedzy na temat dostępnej w tym zakresie pomocy.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu wygrał nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie „Przyszłość jest dziś: Misja Ziemia”, którą są warsztaty poprowadzone przez biologów z Centrum Nauki Kopernik! Konkurs i warsztaty są częścią programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś” realizowanego przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, NASK i Centrum Nauki Kopernik w ramach projektu „Kampanie edukacyjno- informacyjne” – „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”.

Praca konkursowa powstała dzięki współpracy Waszego kolegi, Konrada Dzikiego z klasy IV THI i nauczycieli: pana Macieja Mańki i pani Anny Kubal.

Dział: LOP
Etykiety

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Choroba może dotknąć każdego człowieka bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia. Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Depresja jest chorobą, którą charakteryzuje uporczywy smutek, brak energii, brak zainteresowania czynnościami, które dotąd sprawiały przyjemność i dawały satysfakcję. Problemy ze snem (bezsenność lub ospałość), niepokój, trudności z koncentracją, utrata poczucia własnej wartości, poczucie winy lub beznadziei istnienia.

Dział: SK PCK
Etykiety
niedziela, 19 luty 2023 20:30

CERTYFIKAT DLA ZSZ W BIECZU

27 stycznia b.r. klasa 4THI na godzinie wychowawczej wzięła udział w premierach filmów edukacyjnych o historii społeczności żydowskiej w Polsce, w ramach obchodów
Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Koordynatorem akcji w Zespole Szkół Zawodowych był pan Sławomir Mrozek.

Certyfikat udziału w projekcie

Dział: Wydarzenia
Etykiety
czwartek, 09 luty 2023 10:08

UCZNIOWIE ZSZ BIECZ NA NOCY BIOLOGÓW

13 stycznia 2023 roku w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyła się po raz piąty Noc Biologów, podobnie jak w całym kraju pod hasłem „Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość”.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
środa, 25 styczeń 2023 17:42

OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI HOTELARSKICH

W dniu 13.12.2022 r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Umiejętności Hotelarskich pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Organizatorem Olimpiady Umiejętności Hotelarskich jest Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Motto Olimpiady brzmi: ”HOTELE SĄ TAK DOBRE JAK LUDZIE, KTÓRZY W NICH PRACUJĄ”​

Dział: KONKURSY
Etykiety
niedziela, 22 styczeń 2023 18:03

XIV OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ

 W dniu  4.01.2023 roku reprezentantki naszej szkoły: Gabriela Bajorek z klasy IV THI oraz Martyna Gontarz z klasy IV THM uczestniczyły w II Etapie - Okręgowym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Rzeszowie. Eliminacje odbywały się w Zespole Szkół Gospodarczych im. Spytki Ligęzy w Rzeszowie. 

Serdecznie gratulujemy uczestniczkom udziału oraz wysokiej punktacji uzyskanej w eliminacjach. Życzymy dalszych sukcesów.

Dział: KONKURSY
Etykiety
niedziela, 22 styczeń 2023 13:03

DRZEWO RECENZJI – II EDYCJA

W grudniu i styczniu uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu zrealizowali w swoich klasach II edycję projektu czytelniczego „Drzewo recenzji”.

Młodzież za pomocą prac plastycznych i mini-reklam wybranych książek zaprezentowała swoje zainteresowania czytelnicze. Koordynatorem projektu była biblioteka szkolna, we współpracy z wychowawcami zespołów klasowych.

Etykiety

Facebook