ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

czwartek, 11 styczeń 2024 10:27

OLIMPIADA UMIEJĘTNOŚCI HOTELARSKICH

13 grudnia 2023 roku nasze dwie uczennice - Gabriela Bajorek i Agnieszka Ryba z klasy 5 THI (branża hotelarska) brały udział w Okręgowym Etapie Olimpiady Umiejętności Hotelarskich w Krakowie. Serdecznie gratulujemy udziału w tym konkursie i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 02 styczeń 2024 12:24

SZKOLNY KONKURS UMIEJĘTNOŚCI GASTRONOMICZNYCH

 Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, tj. 19 grudnia 2023 roku, uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych mogli wziąć udział w Szkolnym Konkursie Umiejętności Gastronomicznych w dwóch kategoriach:

1. Dekoracja bożonarodzeniowa stołów.

2. Piernikowe ozdoby bożonarodzeniowe.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

W dniu 12 grudnia 2023 roku naszą szkołę odwiedziły maluszki ze żłobka „Biecka Akademia Malucha". Pod czujnym okiem uczennic z klasy II TŻ uczestniczyły w godzinnych warsztatach cukierniczych, które były przykładem zajęć sensorycznych.  

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 02 styczeń 2024 11:31

WARZTATY CUKIERNICZE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

8 i 15 grudnia 2023 roku naszą szkołę odwiedziły trzy grupy przedszkolaków: Motylki, Pszczółki i Koniczynki z Gminnego Przedszkola w Bieczu. Wzięły udział w półtoragodzinnych warsztatach cukierniczych, przygotowanych przez uczniów klasy III TŻ. Pani Agata Szwarc przypomniała dzieciom składniki, z jakich robi się ciasto piernikowe, zwróciła uwagę na to, który z nich decyduje o smaku i aromacie wypieku. Chętni poczuli zapach przyprawy do piernika.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 02 styczeń 2024 11:30

ODWIEDZINY  ŚWIĘTEGO  MIKOŁAJA

6 grudnia 2023 roku, zgodnie z tradycją, naszą szkołę odwiedził gość specjalny i długo oczekiwany – Święty Mikołaj z asystą Aniołków i Diabełków.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 19 grudzień 2023 10:59

AKCJA "PODZIEL SIĘ KANAPKĄ"

W związku ze Światowym Dniem Walki z Głodem w naszej szkole uczennice przygotowały pyszne tosty, częstując kolegów i koleżanki w czasie długiej przerwy, a więc w ten sposób dzieląc się pożywieniem z drugim człowiekiem.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 19 grudzień 2023 10:35

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

Tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej odbywał się pod hasłem „Pokój dla planety. Planeta pokoju”. Była to dobra okazja do poruszenia tematów konfliktów zbrojnych rozgrywających się na świecie, ich wpływu na życie ludzi oraz metod zaangażowania na rzecz pokoju, szczególnie w świetle doniesień ze Strefy Gazy i Ukrainy. Wychodząc temu naprzeciw, na szkolnym korytarzu zamieszczona została wystawa plakatowa „Wojna i Pokój”.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
niedziela, 17 grudzień 2023 12:47

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

W ostatnich dniach gorliccy uczestnicy Hufca Pracy, będący uczniami Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu, z pasją poświęcili swój czas na wolontariat na rzecz mieszkańców Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieczu. W ramach inicjatyw, 15 grudnia młodzi ludzie z Hufca Pracy postanowili ucieszyć podopiecznych ŚDS wspólnym kolędowaniem.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
środa, 13 grudzień 2023 11:42

JAK CHRONIĆ DZIECKO PRZED HEJTEM?

W ramach kampanii społeczno-edukacyjnej ,,Stop hejtowi, mowie nienawiści i agresji", skierowanej do dzieci i młodzieży, a realizowanej przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnowie, Zakładem Karnym w Tarnowie i Sądem Okręgowym w Tarnowie, młodzież naszej szkoły z klas I i II uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych ,,Wirtualna zabawa - rzeczywista odpowiedzialność, czyli kiedy hejt staje się przestępstwem?”.

Uczniowie mogli również zobaczyć pierwszy ze spotów przygotowanych w ramach współpracy ze społecznością szkolną ,,U Mistrza Paderewskiego w Ciężkowicach”.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

W kinie „Farys” odbyło się spotkanie młodzieży z Panią Sędzią Sabiną Homą. Pani Sędzia w swoim wystąpieniu podczas wykładu poruszyła tematy bezpieczeństwa młodzieży, zagrożeń, jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie prawa i konsekwencji, jakie mogą za to grozić.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

Jak wszyscy dobrze wiemy, integracja klasy sprzyja budowaniu pozytywnej atmosfery, która z kolei zapewnia poczucie bezpieczeństwa i zaufania, tworzenie i umacnianie więzi emocjonalnych i pozytywnych relacji w grupie oraz rozwijanie postaw sprzyjających rozwojowi indywidualnemu i społecznemu ucznia, takich jak: szacunek dla innych ludzi, ciekawość poznawcza, kreatywność, kultura osobista, podejmowania inicjatyw oraz chęć do pracy zespołowej.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 12 grudzień 2023 14:40

WYCIECZKA DO ZAKŁADU KARNEGO

Uczniowie klasy III branżowej uczestniczyli w projekcie „Edukacja Prawna Młodzieży”, realizowanym przez funkcjonariuszy Służby Więziennej w ZK Tarnów. Zweryfikowali swoją wiedzę dotyczącą prawa karnego, przestępstwa, systemu więziennictwa polskiego i zasad wykonywania kary pozbawienia wolności.


Zdobyte informacje teoretyczne miały odzwierciedlenie w części praktycznej szkolenia, podczas którego uczniowie zwiedzali kompleks budynków ZK w Tarnowie. O wartości nauki, sumiennej pracy i budowaniu dobrych relacji usłyszeli od osadzonego, który zgodził się podzielić swoją historią życia. Młodzież dowiedziała się, dlaczego szybkie pieniądze często niosą za sobą przykre konsekwencje i że marzenia warto mieć, ale tylko takie, które nie są autostradą do więzienia.

Utrata znajomych, pogarda w oczach rodziny, piętno społeczne, jakim jest etykieta kryminalisty - to tylko wierzchołek góry lodowej, z którą trzeba się zmierzyć, kiedy gonitwa za zyskiem napędza codzienność.
Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom istnieje szansa zwiększenia wśród młodych ludzi świadomości i odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa za czyny karalne, popełniane przez osoby nieletnie i dorosłe.

Najważniejsze, aby byli bardziej świadomi swoich zachowań i podejmowanych decyzji, z uwagi na fakt, że kończą szkołę i wstępują w świat dorosły, gdzie czeka na nich wiele zagrożeń.

Wycieczka do ZK TARNÓW

Wycieczka do ZK TARNÓW

Wycieczka do ZK TARNÓW

Wycieczka do ZK TARNÓW

Wycieczka do ZK TARNÓW

Dział: Wydarzenia
Etykiety
piątek, 08 grudzień 2023 10:12

I MIEJSCE W KONKURSIE „PRZYŁAPANI NA CZYTANIU”

Miło jest nam poinformować, że nasza uczennica – Laura Pyrcioch z klasy I TŻI zajęła I miejsce w Konkursie Fotograficznym „Przyłapani na czytaniu”, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorlicach.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 20 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu gorlickiego.

Etykiety
wtorek, 21 listopad 2023 10:23

LABIRYNT HISTORII

Młodzież reprezentująca Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu pod opieką historyka, pana Sławomira Mrozka, wzięła udział w inauguracji 18. edycji LABIRYNTU HISTORII pn. "Matejko - sny o Polsce", który odbył się 20 listopada br. w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

W ramach Tygodnia Patriotycznego w naszej szkole, 10 listopada b.r. (po akademii), odbyła się prelekcja nt. "Służby w wojsku polskim". Tematykę służby przedstawił młodzieży szer. Łukasz Grądalski z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu (dawna: Wojskowa Komenda Uzupełnień). Prelekcję zorganizował pan Sławomir Mrozek.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

Facebook