ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

środa, 31 maj 2023 09:49

ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

31 maja 2023 r. WHO i mistrzowie zdrowia publicznego z całego świata spotkają się, aby świętować Światowy Dzień bez Tytoniu (WNTD).
Tegoroczne hasło brzmi: „Potrzebujemy żywności, nie tytoniu”Uprawa i produkcja tytoniu pogłębia brak bezpieczeństwa żywnościowego!


Palenie papierosów to jedna z największych plag współczesnego świata. Mówi się, że będzie jedną z dwóch - obok cukrzycy - najgroźniejszych epidemii X XI wieku. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wylicza, że średnio co 8 sekund jeden palacz na świecie umiera z powodu wdychania dymu papierosowego - to dodatkowa motywacja do rzucenia tego szkodliwego nałogu. Międzynarodowym symbolem święta są świeże kwiaty w popielniczkach.

Dział: LOP
Etykiety
poniedziałek, 29 maj 2023 22:10

PRAKTYKI ZAWODOWE UCZNIÓW ZSZ w BIECZU we WŁOSZECH

W maju 2023 roku grupa uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu miała możliwość odbycia zagranicznych praktyk zawodowych. Wyjazd poprzedzony był obowiązkowymi zajęciami przygotowawczymi: językowymi, kulturowymi i pedagogicznymi.

Etykiety
poniedziałek, 22 maj 2023 09:06

4. MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM TURNIEJU MOTORYZACYJNYM

20 maja 2023 roku w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu odbył się Finał Wojewódzki XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Powiat gorlicki reprezentowała drużyna naszej szkoły w składzie: Jakub Biel – IV TSI, Adriana Mika – IV TSI, Marcin Markowicz – IV TSŻ, która zajęła czwarte miejsce.Dział: Wydarzenia
Etykiety
poniedziałek, 22 maj 2023 08:55

AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA „ŻONKILE”

W 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim biecki Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w kwietniu br. wziął udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”. Klasa 4THI uczestniczyła w premierze filmu pt. „Zdążyć przed Panem Bogiem”, opartym na motywach książki Hanny Krall. Koordynatorem akcji był pan Sławomir Mrozek.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
wtorek, 16 maj 2023 10:05

Z WIZYTĄ W SUCZAWIE W RUMUNII

W dniach 23–29 kwietnia 2023 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami  uczestniczyła  w wyjeździe edukacyjnym do Rumunii,  w ramach realizacji projektu Erasmus+ pt. „Fostering Social Inclusion Through Artistic Skills”.

Dział: Wydarzenia
środa, 03 maj 2023 10:18

KONSTYTUCJA 3 MAJA – 232. ROCZNICA

Królewskie plany reform

Rządy panujące w Polsce po sejmie rozbiorowym można określić jako królewsko-ambasadorskie. Władzę sprawował król Stanisław August Poniatowski, lecz wszystkie decyzje musiał konsultować z rosyjskim ambasadorem. Król liczył jednak, że zmiany na arenie międzynarodowej spowodują także zmiany w rosyjskiej polityce. Poniatowski uznał, że ewentualna wojna turecko-rosyjska stanowiłaby szansę na to, że Rosja będzie skłonna do kompromisu.

Możliwą wojnę z Imperium Osmańskim zarówno polski król, jak i opozycja uznały za szansę. W maju 1787 r. Stanisław August spotkał się z Katarzyną II w Kaniowie na Ukrainie i przedłożył jej memoriał z propozycją sojuszu i reform. Gdy Turcy wypowiedzieli wojnę Rosji w sierpniu, polski monarcha przesłał do Petersburga szczegółowy projekt przymierza – m.in. ofertę dostarczenia Rosji  45-tysięcznego korpusu konnicy.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
czwartek, 27 kwiecień 2023 21:50

SUKCESY W TURNIEJU MOTORYZACYJNYM

27 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach odbyły się Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej.

W konkursie rywalizowało sześć drużyn z trzech szkół powiatu gorlickiego.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które w końcowej klasyfikacji zajęły pierwsze i piąte miejsce. Zwycięska drużyna w składzie: Jakub Biel, Adriana Mika i Marcin Markowicz zapewniła sobie udział w Finale Wojewódzkim Turnieju.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
poniedziałek, 24 kwiecień 2023 11:19

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia to święto naszej planety – Światowy Dzień Ziemi

Klimat się zmienia – to fakt, a nie opinia.

To fakt! Klimat ulega nieustannym zmianom od wielu lat, co nie pozostaje bez wpływu na stan naszej planety. Według definicji zaproponowanej przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu, zmiany klimatu oznaczają długotrwałe przekształcanie elementów klimatu, które mogą utrzymywać się następnie przez wiele lat. Niektóre z nich są zjawiskiem naturalnym i wynikają z procesów odbywających się w przyrodzie lub w następstwie ekstremalnych zjawisk pogodowych. W ostatnim czasie obserwujemy jednak przyspieszenie tego procesu głównie w wyniku działalności człowieka

Dział: LOP
Etykiety
sobota, 01 kwiecień 2023 10:00

PROFILAKTYKA PRÓCHNICY ZĘBÓW

7 marca 2023 roku młodzież ZSZ w Bieczu z klas: I TŻI, I TSH, I MW, IV TSŻ i IV THI wzięła udział w warsztatach online dotyczących profilaktyki próchnicy zębów, w ramach programu edukacyjnego „GO TO DENT – profilaktyka próchnicy zębów” Ministerstwa Zdrowia.
Projekt ten powstał w trosce o zdrowie jamy ustnej uczniów szkół ponadpodstawowych. Główny cel projektu to edukacja zdrowotna – uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia każdego z nas.

Dział: SK PCK
Etykiety

W dniu 14 kwietnia 2023 r. w Kinie "Farys" odbył się I Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej, zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Młodzieżowym Domem Kultury w Gorlicach. Gości i uczestników powitał Adam Niziołek, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych, a następnie pokrótce przedstawił planowany przebieg wydarzenia.

W składzie komisji konkursowej zasiedli: Tomasz Kubala, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, Adam Honc, multiinstrumentalista, nauczyciel muzyki, Mateusz Matusik, akustyk w Bieckim Centrum Kultury.

Szczególnym Gościem podczas całego konkursu była Pani Maria Gubała, Starosta Gorlicki, która objęła wydarzenie swoim patronatem.

Dział: Wydarzenia
Etykiety
środa, 05 kwiecień 2023 14:11

POEZJA Z GRZBIETÓW KSIĄŻEK

4 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Czytelniczy „Poezja z grzbietów książek”.

Zadaniem uczestników było samodzielne wykonanie fotografii przedstawiającej stosik książek ułożonych jedna na drugiej w taki sposób, by można było przeczytać ich tytuły z grzbietów. Kolejna książka i kolejny tytuł - to następny wers stworzonego wiersza. Dobierano książki tak, by całość można było nazwać poezją.

Etykiety
sobota, 01 kwiecień 2023 17:03

POZNAJ SZKOŁĘ - WYBIERZ ZAWÓD

30 marca 2023 roku w naszej szkole odbyły się  warsztaty zawodoznawcze, w których wzięli udział chętni uczniowie klas ósmych ze szkół podstawowych Gminy Biecz oraz z Gorlic i z Klęczan. Ósmoklasiści mieli okazję poznać, jak wygląda nauka zawodu od strony praktycznej. Nasi specjaliści poprowadzili ciekawe warsztaty w pracowni informatycznej, hotelarskiej, technologii żywienia i pracowni diagnostyki samochodowej. 

Dział: Wydarzenia
niedziela, 26 marzec 2023 20:24

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Światowy Dzień Wody w ZSZ Biecz.

Dlaczego wody nie starcza dla wszystkich? Czy możemy coś z tym zrobić? Jak nasze zakupy wpływają na zasoby wodne w innych częściach świata?
Czy nasza dieta także może mieć na nie wpływ? 

Skutki kryzysu klimatycznego są coraz bardziej widoczne! To, w jaki sposób doświadczają ich ludzie w różnych zakątkach globu, najwyraźniej można dostrzec w różnych aspektach związanych z wodą. Najcięższe symptomy kryzysu klimatycznego dotykają najuboższych! Dlatego ważna jest globalna solidarność! 

Dział: LOP
Etykiety
środa, 22 marzec 2023 15:05

ZSZ W BIECZU WITA WIOSNĘ HONOROWO!!!

 21 marca wszystkim kojarzy się z pierwszym dniem wiosny. Nasza młodzież spędziła ten dzień prezentując postawę godną naśladowania!!!

11 uczniów z naszej szkoły przyłączyło się do akcji honorowego krwiodawstwa, organizowanej tym razem w bieckim LO. Razem oddali 4,5 litra krwi!

Gratulujemy naszym bohaterom

 Image00001

 Image00001

 Image00001

 Image00001

SK HDK

Anna Kubal

Dział: SK PCK
Etykiety
poniedziałek, 20 marzec 2023 10:15

„POLSKIE SERCE PĘKŁO. KATYŃ 1940”.

W tym roku trwa IV edycja ogólnopolskiego konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych mogą nadsyłać prace konkursowe w trzech kategoriach: praca plastyczna, praca literacka lub tekst piosenki.

Naszą szkołę – w kategorii praca plastyczna - reprezentują dwie uczennice: Weronika Kosiba z klasy 2THI oraz Anita Czochara z klasy 3THŻ.

Dział: Wydarzenia
Etykiety

Facebook