ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Kwi 13, 2024 159razy

II EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU POEZJI ŚPIEWANEJ I PIOSENKI AUTORSKIEJ

10 kwietnia 2024 r. w kinie "Farys" odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej pod patronatem Starosty Gorlickiego. Data wydarzenia została wyznaczona nieprzypadkowo, gdyż dokładnie w 20. rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego, którego bogata twórczość stanowi obowiązkowy element występów uczniów. W pierwotnym zamyśle konkurs miał być poświęcony wyłącznie Kaczmarskiemu, później - w wariancie muzyczno-recytatorskim również Herbertowi, a w ostatecznie uznano, że formuła zostanie rozszerzona na różnych twórców poezji śpiewanej, ale bez recytacji. 

W br. w artystycznych zmaganiach wzięli udziału czniowie szkół ponadpodstawowych - LO w Bieczu, ZSO w Bobowej, ZST w Gorlicach, ZS nr 1 w Gorlicach, ZSZ w Bieczu - oraz SP nr 1 Bieczu. Tym razem najlepsza okazała się uczennica bieckiego liceum, Natalia Gogola. Po raz pierwszy w konkursie wzięła udział uczennica szkoły podstawowej, Zuzanna Reczek, która uzyskała wyróżnienie. Liczymy, że jej sukces zachęci do udziału  uczniów innych szkół podstawowych z terenu Powiatu Gorlickiego, a szczególnie Gminy Biecz.
 
W jury tegorocznej edycji zasiedli: Tomasz Kubala, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, Adam Honc, multiinstrumentalista, nauczyciel muzyki, oraz Sławomir Janas reprezentujący Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach. Serdecznie dziękuję Pani Staroście za ufundowanie nagrody, Panu Tomaszowi Kubali za współpracę, Panu Pawłowi Jamro za udostępnienie sali kina oraz pracownikom BCK-u za wsparcie organizacyjne, wszystkim członkom komisji konkursowej oraz Pani Agacie Szwarc wraz z uczniami za przygotowanie poczęstunku.
 
 

Facebook