ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Mar 18, 2024 226razy

TADZIU, PAMIĘTAMY …

18 marca 2024 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu odbył się pierwszy Memoriał Tadeusza Jarka w piłce siatkowej chłopców.

Do turnieju zgłosiło się 6 szkół powiatu gorlickiego: I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach, Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu, Zespół Szkół Zawodowych im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach, Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła w Gorlicach, Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu oraz szkoła partnerska ze Słowacji – Spojena Szkola Juraja Henischa w Bardejowie. Wśród zaproszonych gości obecni byli Arkadiusz i Joanna Jarek, dzieci zmarłego Tadeusza, a także emerytowani nauczyciele wychowania fizycznego w Bieczu.

Memoriał został zorganizowany przez ZSZ w Bieczu celem upamiętnienia postaci Tadeusza Jarka, wspaniałego nauczyciela, wychowawcy i kolegi, człowieka, który wśród swoich uczniów krzewił ducha sportowego i z powodzeniem budził w nich zamiłowanie do sportu i turystyki. Honorowy Patronat nad Memoriałem objęła Pani Starosta Maria Gubała. Wszystkie nagrody, tj. puchary , medale i dyplomy, ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Uczestnicy mogli również skorzystać z bufetu przygotowanego przez uczniów klas technikum żywienia z ZSZ w Bieczu, który zasponsorowali Rada Rodziców ZSZ Biecz i ZNP oddział Biecz.

Rozgrywki sportowe przebiegały w radosnej i miłej atmosferze. Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i wykazali się wysokimi umiejętnościami sportowymi. Najwięcej emocji wzbudziły mecze finałowe, którym towarzyszył gorący i pełen napięcia doping.

Po wyczerpujących setach ostatecznie wyniki rozgrywek wypadły następująco:

I miejsce - I LO Gorlice,

II miejsce - ZSE Gorlice,

III miejsce - ZSZ Gorlice.

Drużyna Gospodarzy uzyskała IV wynik. Zdobyte puchary i medale wręczył Pan Tadeusz Mikrut - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

Wszystkim sponsorom, pomysłodawcom, uczestnikom i organizatorom serdecznie dziękujemy! Liczymy, że ta impreza stanie się corocznym wydarzeniem i spotkamy się na kolejnych zawodach.

Zdjęcia I

Facebook