ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Sty 02, 2024 457razy

SZKOLNY KONKURS UMIEJĘTNOŚCI GASTRONOMICZNYCH

 Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, tj. 19 grudnia 2023 roku, uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych mogli wziąć udział w Szkolnym Konkursie Umiejętności Gastronomicznych w dwóch kategoriach:

1. Dekoracja bożonarodzeniowa stołów.

2. Piernikowe ozdoby bożonarodzeniowe.

Pierwsza kategoria polegała na przygotowanie nakrytego stołu dla dwóch osób do podania potraw świątecznych - bożonarodzeniowych. W tej rywalizacji brali udział uczniowie podzieleni na zespoły. Jury, oceniając stoły, brało pod uwagę następujące elementy: pomysłowość i innowację wykonania dekoracji, poprawność nakrycia stołu, technikę składania serwetek, oryginalność i elegancję, kartę menu, uzasadnienie doboru potraw, jakość i czas prezentacji.

Druga kategoria polegała na samodzielnym wykonaniu ozdoby bożonarodzeniowej z ciasta piernikowego, tj.: zarobienie ciasta piernikowego, upieczenie poszczególnych elementów dekoracji, połączenie ich, udekorowanie i zapakowanie. Jury, poddając pod ocenę świąteczne dekoracje piernikowe, zwracało uwagę na: prawidłowość wykonania ciasta piernikowego, pomysłowość, oryginalność i pracochłonność wykonania dekoracji, użyte elementy wykończeniowe, sposób wykończenia.

W skład jury oceniającego świąteczne stoły i piernikowe ozdoby bożonarodzeniowe wchodziły: pani Anna Najbar – emerytowany nauczyciel przedmiotów gastronomicznych jako przewodnicząca, pani Maria Czech wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu oraz panie Anna Jasińska i Agata Szwarc – nauczycielki przedmiotów gastronomicznych w szkole.

Po podsumowaniu punktów za wszystkie elementy w kategorii I  - Dekoracja bożonarodzeniowa stołów wyniki były następujące:

I miejsce: Natalia Michalik i Dominika Tumidajewicz;

II miejsce: Emilia Hycnar i Aleksandra Wójcikiewicz;

III miejsce: Oliwia Cichoń i Klaudia Jargas;                                     

wyróżnienie: Karolina Dusza i Aleksandra Wypasek.            

Po zliczeniu punktów  w kategorii II – Piernikowe ozdoby bożonarodzeniowe wyniki ukształtowały się w sposób następujący:

I miejsce: Sara Przybyło (chatka piernikowa);

II miejsce: Julia Urzędowska (wieniec bożonarodzeniowy);

III miejsce:  Jagoda Piwowar (choinka);

wyróżnienie: Amelia Baran (choinka) i Dominika Ryndak (wieniec bożonarodzeniowy).

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Facebook