ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Podziękowania dla Zespołu CANTO  od
Burmistrza Miasta
Mirosława
Wędrychowicza

Canto

Konkurs piosenki turystycznej Dukla 2010

20 grudnia 2018 roku Samorząd Uczniowski  bieckiego Zespołu Szkół Zawodowych im św. Jadwigi Królowej udał się do gimnazjalistów klas III  i uczniów klas VIII szkoły podstawowej w Szkołach Podstawowych nr1 i nr2 w Bieczu z życzeniami świątecznymi i kolędami  śpiewanymi przez zespół muzyczny „Canto”. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał słodki upominek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych i hotelarskich.   

STRONA ZESPOŁU MUZYCZNEGO PRZY ZSZ BIECZ

CANTO

PHOTOGRAPHY CezJaw

Szkolny zespół wokalno–instrumentalny „Canto” w Zespole Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu istnieje i aktywnie działa od roku 2005. W skład zespołu wchodzą dziewczęta i chłopcy z klas 1 – 4 technikum i szkoły branżowej. Zespół ciągle zasilają nowi uczniowie, obecnie liczy on 10 członków, w tym cztery dziewczyny. Uczniowie chętnie angażują się w działalność zespołu, poświęcając swój wolny czas na wielogodzinne próby i występy, które często mają miejsce w dni wolne od zajęć dydaktycznych.

Zespół aktywnie uczestniczy w życiu szkoły włączając się w przygotowanie wszystkich imprez szkolnych, a jest ich w ciągu roku niemało. Uczniowie reprezentują również szkołę na imprezach środowiskowych, takich jak: WOŚP na rynku w Bieczu (w latach 2008 – 2015), Dni Papieskie oraz wieczór poświęcony A. Osieckiej i J. Przyborze, wieczorki poetycko muzyczne: „Mężczyzna mówi wierszem”, „Życie cudem jest”, „Kobieta mówi wierszem” zorganizowane przez bibliotekę miejską w Bieczu, 2 debaty w bibliotece pedagogicznej w Gorlicach – „Każde pokolenie ma swój czas”, „Sensy i bezsensy czytania w dobie cyfryzacji” i wiele innych Od pięciu lat zespół „Canto” dba o oprawę muzyczną Bieckiego Orszaku Trzech Króli.

Zespół co roku brał udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Ekologicznej w Dukli, gdzie zajmował czołowe miejsca - w roku 2011 dwie pierwsze lokaty. Jako laureaci konkursu uczniowie zostali zaproszeni w październiku 2013 roku do Leska, gdzie zagrali prawie godzinny koncert.
Zespół „Canto” wziął również udział w Konkursie Piosenki Różnej w 2013 roku, w którym zdobył 3 (zespół) i 1 miejsce (solista).

Opiekun zespołu „Canto” : Bożena Dyląg

CANTO

Opiekun:
Bożena Dyląg


ZDJĘCIA

Facebook