ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Mar 26, 2021 Anna Kubal 1383razy

DOPALACZE TO UTOPIA

W środę 24 marca uczniowie klas: IV THŻ, IV TMI, II TI, II TSŻ, II TIS, II MKp, II MKb wraz z nauczycielami brali udział w wykładzie on-line pt.„Dopalacze to utopia!”, prowadzonym przez dr. Tadeusza Wasilewskiego.

 

Na bardzo interesującym spotkaniu uczestnicy poznali historię powstania dopalaczy i szkodliwy wpływ substancji w nich zawartych na organizm człowieka. Prowadzący przekazał istotną wiedzę na temat objawów wskazujących na problemy osób, które stosują dopalacze. 

Ostrzegał również przed stosowaniem napojów energetycznych, mówił o ich zgubnym działaniu. Zaapelował też do wszystkich zebranych, aby nie dali się złapać w szpony nałogom i uważnie obserwowali swoich znajomych, gdyż mogą w przyszłości uchronić ich nawet przed śmiercią.

Dzięki otrzymanym cennym informacjom wiemy, jak bardzo dopalacze są niebezpieczne dla zdrowia i życia człowieka oraz jak się przed nimi uchronić.

Dla osób, które nie uczestniczyły w spotkaniu, polecamy krótki filmik (link poniżej) przygotowany przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii, które jest realizatorem polityki Ministra Zdrowia w zakresie zapobiegania narkomanii. 


dopal biecz01

dopal biecz02

dopal biecz03

dopal biecz04

Facebook