ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Maj 22, 2023 58razy

AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA „ŻONKILE”

W 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim biecki Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w kwietniu br. wziął udział w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”. Klasa 4THI uczestniczyła w premierze filmu pt. „Zdążyć przed Panem Bogiem”, opartym na motywach książki Hanny Krall. Koordynatorem akcji był pan Sławomir Mrozek.

_________________________________________________________________________

Narracja w filmie opartym na motywach książki "Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall toczy się w trzech płaszczyznach czasowych – w okresie II wojny światowej, gdzie poznamy losy młodego Edelmana: gońca szpitalnego, członka komendy ŻOB, ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim; w latach 60. XX w., kiedy to rozwija się jego kariera lekarska w Łodzi, i wreszcie w latach 70. XX w. – w czasie rozmów pomiędzy bohaterem a Hanną Krall opisanych w reportażu. Poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania stawiane nam zarówno przez Reporterkę, jak i samego Edelmana będzie osią przewodnią spajającą poszczególne wątki opowieści. Podobnie jak czerwona nić…

/cyt. za: https://polin.pl/pl/akcja-zonkile-w-szkolach-bibliotekach-i-instytucjach

Ucestnicy prolekcji filmu

Ucestnicy prolekcji filmu

Ucestnicy prolekcji filmu

Ucestnicy prolekcji filmu

Facebook