ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Mar 07, 2023 65razy

HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ!

2 kwietnia 2023 r. uczniowie czwartych klas z naszej szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej  „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Akcja jest prowadzona przez Ministerstwo Finansów we współpracy z Ministerstwem Edukacji i ma na celu przybliżenie uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom problematyki nielegalnego hazardu i konsekwencji, jakie niesie za sobą granie w gry hazardowe.

Hazard coraz częściej przybiera formy, które wzbudzają ciekawość i są atrakcyjne dla młodzieży. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz przekazywanie wiedzy na temat dostępnej w tym zakresie pomocy.

Na zajęciach przeprowadzonych przez pracowników Urzędu Skarbowego w Gorlicach,  panie Agnieszkę Bugno i Małgorzatę Michalik, uczniowie zapoznali  się z bardzo szerokim zagadnieniem, jakim jest hazard. Dowiedzieli  się między innymi o tym, czym jest hazard oraz zostały im przybliżone skutki uprawiania hazardu; wyjaśniono im, jak wpływa on na zdrowie i jakie może nieść ze sobą konsekwencje społeczne oraz prawne. 

Na zajęciach zostały także poruszone zagadnienia coraz bardziej popularnych gier online dla osób niepełnoletnich, które zawierają elementy hazardu. Jest to rosnące na popularności zjawisko, które niesie ze sobą wiele problemów. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się także, jak rozpoznawać mechanizmy uzależnień zastosowane w grach komputerowych.

Zajęcia przeprowadzono w ciekawy, aktywizujący sposób i spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów.

3"Szkolenie.

Szkolenie. uczestnicy

Szkolenie. uczestnicy

Szkolenie. uczestnicy

Facebook