ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Gru 15, 2022 258razy

WARSZTATY CUKIERNICZE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

8 grudnia 2022 roku naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z grupy III z Gminnego Przedszkola w Bieczu. Wzięły udział w półtoragodzinnych warsztatach cukierniczych, przygotowanych przez uczennice klasy I i IV TŻ. Pani Agata Szwarc przypomniała dzieciom składniki z jakich robi się ciasto piernikowe, który z nich decyduje o smaku i aromacie piernika.

Chętni poczuli zapach przyprawy do piernika. Przyszli technicy żywienia pomagali przedszkolakom wyrabiać ciasto piernikowe, wałkować je, wykrawać foremkami rożne świąteczne kształty pierniczków i piec. Następnie pokazały jak należy ozdabiać przygotowane ciasteczka, używając kolorowych lukrów. Dzieci z uwagą słuchały starsze koleżanki. Wykonywały starannie i dokładnie zadania. Po intensywnych, ale ciekawych zajęciach przyszedł czas na krótki odpoczynek przy nakrytych obrusami stolikach w sali obsługi gości.

Dzieci spróbowały przygotowane galaretowe deserki i muffinki. Spotkanie uświetniły śpiewające Aniołki i Diabełki, dzieci z zainteresowaniem słuchały piosenek świątecznych i kolęd w wykonaniu zespołu „Canto”. Razem z zespołem śpiewały znane kolędy. Na zakończenie każdy z przedszkolaków otrzymał słodką niespodziankę, którą przygotowali uczniowie klas gastronomicznych i zabrał ze sobą udekorowane przez siebie pierniczki.Zajęcia przygotowały i prowadziły pani Agata Szwarc i pani Anna Jasińska.

 

Link 

Facebook