ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Gru 14, 2022 286razy

WIZYTA ZAWODOZNAWCZA NA TARGACH HORECA I GASTROFOOD 2022 W KRAKOWIE

Po raz kolejny uczniowie klas: II TH, IIITHŻ i IV TSŻ wzięli udział w wycieczce zawodoznawczo-dydaktycznej do Krakowa. Tym razem punktem docelowym były nowoczesne hale Expo Kraków, gdzie zorganizowano 29. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® oraz 20. Targi Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD®. Młodzież zwiedziła stoiska wystawców, na których prezentowane było kompleksowe wyposażenie dla hoteli, obiektów wypoczynkowych, restauracji, kawiarni i innych lokali gastronomicznych, a także żywność i napoje oraz wina z całego świata. Można było zobaczyć wiele produktów i rozwiązań, które ułatwiają prowadzenie biznesu gastronomicznego oraz hotelarskiego, pogrupowanych w ramach specjalnych stref tematycznych: wyposażenia zaplecza kuchennego, rozwiązań IT, produktów lokalnych i regionalnych, polskich win i alkoholi rzemieślniczych.

Uczniowie obserwowali pokazy baristów, kucharzy i cukierników przygotowujących pizzę, croissanty, lody czy inne desery. Patrzyli na zmagania uczniów w ramach konkursu kulinarnego - kuchnia myśliwska, którzy przygotowywali potrawy z dziczyzny. Inni dowiadywali się, jak należy prawidłowo parzyć kawę, herbatę czy przygotowywać koktajle.

Każdy zaspokoił swój żołądek i podniebienie, degustując różne przysmaki.

Image120221118

Wieczorem zadbano o sferę duchową. Młodzież w Teatrze „Bagatela” oglądała spektakl „Wesele Figara" Pierre’a Beaumarchais, z fragmentami muzyki z opery "Wesele Figara". Jest to historia dowcipnego sługi - Figara, który dzięki swojej inteligencji wygrywa z własnym panem pojedynek o rękę i wdzięki pięknej Zuzanny.

Wszyscy, zmęczeni i zadowoleni, późnym wieczorem wróciliśmy do Biecza.

Wycieczkę zorganizowały panie: Agata Szwarc, Dorota Mazur, Lidia Woźniak oraz Anna Jasińska.

Image120221118

Image120221118

Image120221118

Image120221118

Image120221118

Facebook