ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Gru 07, 2022 275razy

MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA DO NOWEGO SĄCZA

 6 grudnia b.r. młodzież z klasy 4 THI pod opieką wychowawcy pana Sławomira Mrozka i pani Beaty Bochniak udała się na Mikołajki do Nowego Sącza. Program wycieczki był niezwykle napięty. Spacerkiem ul. Jagiellońską udaliśmy się we wskazane wcześniej miejsce i razem z przewodnikiem, panem Arturem Franczakiem - wiceprezesem Stowarzyszenia Sądecki Sztetl, spacerowaliśmy po dawnym sądeckim getcie, poznając tragiczne historie jego byłych żydowskich mieszkańców.

Odwiedziliśmy również jeden ze zborów protestanckich (drugi najbliższy znajduje się w Krakowie) - Parafię Ewangelicko-Augsburską Przemienienia Pańskiego, gdzie proboszcz ks. Dariusz Sławomir Chwastek bardzo chętnie odpowiadał na dociekliwe pytania młodzieży. Na zakończenie spaceru poszliśmy się na Skwer Pamięci Ofiar Zagłady przy ul. Tymowskiego - tam nasz przewodnik przedstawił nam okoliczności powstania tego pomnika.

W drugiej części Mikołajkowej wycieczki udaliśmy się do galerii „Trzy Korony”, w której miło spędziliśmy czas, oglądając również seans kinowy - komedię romantyczną pt. "Święta inaczej". Niektórym uczniom udało się spotkać samego Mikołaja... Wszyscy w bardzo dobrych humorach i z pozytywnym nastawieniem wróciliśmy do Biecza.

 

Image01

 

Image01

 

Image01

 

Image01

Opracował i foto: Sławomir Mrozek

Facebook