ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Lis 11, 2022 125razy

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada b.r. w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu odbyły się uroczysta akademia i konferencja z okazji 104. rocznicy odzyskania przez państwo polskie niepodległości.
Wydarzenie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego o godz. 11:11. Wicedyrektor szkoły pani Maria Czech przywitała wszystkich zebranych i oficjalnie "otworzyła" akademię. Następnie pan Sławomir Mrozek przybliżył genezę obchodzenia Święta Niepodległości.


Po wystąpieniach odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów z klas: 4 THI, 4 THM, 3 THŻ, 2 THI i 2 TSŻ, a po niej - konferencja. Pan Kamil Szkaradek, inspektor z Instytutu Pamięci Narodowej, przedstawił "drogi do niepodległości" naszej Ojczyzny.
Pod koniec części artystycznej mogliśmy uraczyć się smakołykami przygotowanymi przez panie Agatę Szwarc i Annę Jasińską.
Chciałbym podziękować również pani Bożenie Dyląg za oprawę muzyczną oraz pani Małgorzacie Przybyłowicz - za dekoracje. Dziękuję także młodzieży za zaangażowanie w wydarzenie patriotyczne. Do zobaczenia na kolejnej akademii...

Sławomir Mrozek

Facebook