ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Paź 24, 2022 109razy

ZA NAMI ETAP REGIONALNY OLIMPIADY GIER PLANSZOWYCH

Finalnie na eliminacje w Krakowie zapisało się ponad 230 zawodników ze 106 zespołów. Młodych gości przywitała zastępca dyrektora krakowskiego oddziału Instytutu Cecylia Radoń.

20 października 2022 roku uczniowie szkół ponadpodstawowych z kilkunastu miejscowości i kilkudziesięciu szkół oraz organizacji młodzieżowych rywalizowali w czterech dyscyplinach olimpijskich. Dyscypliny to gry planszowe IPN: „Niepodległa” (4 osoby), „Gwiaździsta Eskadra” czyli: „303”, „111” i „7” (3 osoby) oraz dyscypliny indywidualne: „ORP Orzeł” i „Bitwa Warszawska”. Z każdej dyscypliny awansował tylko zwycięzca (lub zwycięska drużyna) do finału olimpiady, który zostanie rozegrany w przyszłym roku na stadionie narodowym w Warszawie.

Naszą szkołę godnie reprezentowali: Vittoria Genovesi ("Bitwa Warszawska"), Konrad Dziki ("ORP Orzeł") oraz Kacper Gargula, Martyna Gontarz i Mateusz Honc ("Gwiaździsta Eskadra").

Opiekunem uczniów był pan Sławomir Mrozek

Facebook