ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Paź 13, 2022 159razy

DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWYCH

W nawiązaniu do hasła: „Zwiedzamy, poznajemy, degustujemy” w dniu 12 października 2022 r.  uczniowie klas II i III technikum branży  hotelarsko–gastronomiczej wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Krakowa, w ramach projektu „Mój Zawód - Moja przyszłość - Centrum Kompetencji Zawodowych w Powiecie Gorlickim - II edycja”. 

Uczestnicy zwiedzili hotel „Secesja***”, położony w dzielnicy Kazimierz, niedaleko od Wawelu i Rynku Głównego.   Wnętrza obiektu utrzymane są w stylu secesyjnym, w ciepłych barwach, dając gościom możliwość odpoczynku w niewyobrażalnym klimacie.  Uczniowie uczestniczyli w  szkoleniu barmańskim  prowadzonym przez  Tomasza Zastrzeżyńskiego. Poznali tajniki zawodu barmana.

W drodze powrotnej zagościli w prężnie działającym na rynku lokalnym Zajeździe „Ostoja” w Bobowej.  Tam spotkali się z szefem kuchni Krzysztofem Wronką, który przeprowadził szkolenie gastronomiczne dotyczące zasad flambirowania  i sposobów dekoracji potraw, zasad przygotowywania  dań regionalnych, z uwzględnieniem  techniki sous-vide oraz obsługi gości w tutejszym lokalu gastronomicznym. Młodzież degustowała specjały: krem z oscypka z grzankami i bekonem, pierogi regionalne z różnymi nadzieniami,  pierś z kurczaka nadziewaną w chrupiącej panierce, szarlotkę na ciepło.

Dzień minął wszystkim w miłej atmosferze.  Ze śpiewem i uśmiechem na twarzy młodzież wróciła do Biecza.

Opiekę nad wycieczką sprawowały panie: Anna Jasińska, Dorota Mazur i Agata Szwarc.

hot01

hot01

hot01

hot01

Facebook