ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Lut 01, 2018 Anna Kubal 6825razy

MOJA KREW MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE…

W ubiegłym tygodniu, 24 stycznia 2018 roku, w naszej szkole odbyła się kolejny raz akcja honorowego oddawania krwi. Przeprowadzili ją pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z OT w Gorlicach.Swój udział zgłosiło 26 uczniów, którzy łącznie oddali ponad 10 litrów drogocennej krwi. Najliczniej reprezentowana była klasa III THŻ i III TIS. Sporo uczniów po raz pierwszy przyłączyło się do niesienia pomocy potrzebującym. Otrzymają oni wkrótce legitymacje Honorowego Dawcy Krwi. Jest nam bardzo miło, gdyż do akcji tym razem przystąpili również uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego. Cieszymy się z tego faktu i liczymy na dalszą współpracę!

Poniżej prezentujemy kilka wpisów uczniów, którzy zostali zapytani: Dlaczego oddali krew? 

  • Oddałam krew, aby uratować komuś życie. Kiedyś ja mogę potrzebować takiej pomocy…
  • Oddanie krwi to tylko chwila, lecz wiele osób wciąż się tego boi. Bez niej operacje nie byłyby możliwe, ponieważ krwi nie można niczym zastąpić. Jednak według mnie, najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że moja krew może uratować czyjeś życie…
  • Oddałem krew, ponieważ chciałem przyczynić się do czegoś dobrego. Wierzę, że moja krew może komuś pomóc…
  • Krew, którą oddałam, może uratować czyjeś życie…
  • Wzięłam udział w akcji oddawania krwi, ponieważ jest wiele osób, które potrzebują pomocy. Mogę tak pomóc ludziom po wypadkach, mogę uratować czyjeś życie…

Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach!

Opiekun SK HDK Anna Kubal

Stany magazynowe grup krwi w poszczególnych centrach krwiodawstwa
http://krew.info/zapasy/    http://krew.info/znaczek/

krew

Facebook