ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Cze 14, 2022 540razy

14 -go czerwca przypada Dzień Honorowego Dawcy

W roku 2022 hasłem Światowego Dnia Krwiodawcy jest „Oddawanie krwi to akt solidarności. Dołącz do wysiłku i ratuj życie”.

Hasło to ma zwrócić uwagę na rolę, jaką dobrowolne oddawanie krwi odgrywa zarówno w ratowaniu życia jak i wpływa na wzmacnianie solidarności w społecznościach lokalnych. Z tej okazji w ubiegłym tygodniu gościliśmy Panią Wiolettę Szydłowską – przedstawiciela RCK i K z Oddziału Terenowego gorlickiego szpitala.Obecni na spotkaniu uczniowie mieli okazję zapoznać się z procedurami obowiązującymi przy pobieraniu krwi, wymaganiami wobec honorowych krwiodawców oraz wagą idei honorowego krwiodawstwa w dzisiejszym świecie.

Więcej przydatnych informacji dla przyszłych krwiodawców znajdziecie pod linkiem:

https://krwiodawcy.org/zyczenia-z-okazji-swiatowego-dnia-krwiodawcy-2

photo1

photo1

photo1

photo1

https://fb.watch/dEuuCsipwh/

Facebook