ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

PROGRAM POWER

„Sukces w karierze zawodowej poprzez zagraniczne praktyki z programem Erasmus+”.

Zespół  Szkół Zawodowych  w dziesięcioleciu 1992-2012 - Maria Matys

Rok szkolny 1992/93 w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu rozpoczęło 645 uczniów w 12 klasach szkoły zawodowej o specjalnościach: cukiernik, stolarz, operator obrabiarek skrawających, ślusarz-spawacz, ślusarz-mechanik, krawiec oraz 10 klas szkoły średniej kształcącej w zawodach: technik odzieży damskiej lekkiej, technik mechanik, magazynier-sprzedawca.

Tradycje kształcenia zawodowego w Bieczu
Antoni Janusz

Tradycje kształcenia zawodowego w Bieczu sięgaj ą odległych czasów. W okresie, kiedy Polska była pod zaborami, staraniem miejskiego burmistrza dr Ludwika Katyńskiego, Rady Gminnej, rzemieślników i kupców uzyskano zgodę C.K Rady Szkolnej Krajowej na zorganizowanie uzupełniającej Szkoły Przemysłowej. Nauka rozpoczęła się w dniu l października 1912 roku, zajęcia prowadzone były w budynku szkoły miejskiej. Była to szkoła „alternatywna", tj. każdego roku były 2 kursy. W 1912/13 była klasa przygotowawcza i pierwsza, w 1913/14 - klasa pierwsza i druga, 1914/15 - klasa druga i kurs przygotowawczy i tak na przemian.

Działalność Szkoły Zawodowej w latach 1946-1992 - Wiesław Macior

a) Publiczna Szkoła Zawodowa Dokształcająca w roku szkolnym 1946/47

Odbudowa szkolnictwa zawodowego w Polsce powojennej odbywała się na zasadach ustrojowych i organizacyjnych przedwojennego systemu szkolnictwa. Obowiązującą podstawą prawną do organizacji szkoły była ustawa z 1932 roku uwzględniająca dostęp do oświaty dzieciom: chłopskim, robotniczym i inteligenckim. Było to działanie celowe, podyktowane względami politycznymi ówczesnych władz politycznych.

Facebook