ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Mar 07, 2022

KIERUNEK - GRECJA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 13 marca 2022 roku kolejna grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu wyruszy na czterotygodniową praktykę zawodową do położonej w północnej części Grecji, na Riwierze Olimpijskiej, miejscowości Platamonas. 


Tym razem z szansy tej skorzysta 19 uczniów kształcących się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarz i technik informatyk, którzy będą podnosili kompetencje zawodowe oraz zdobywali nowe doświadczenia w ramach akredytowanego projektu: 2021-1-PL01-KA121-VET-000014464, programu ERASMUS+, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób.

Młodzież będzie realizować praktyki w greckich hotelach, restauracjach oraz firmach dysponujących rozbudowanymi działami IT. Praktyka w zagranicznym zakładzie pracy jest nie tylko doskonaleniem kwalifikacji zdobytych w szkole, ale ich poszerzeniem o poszukiwane na rynku pracy umiejętności dodatkowe jak: znajomości języka angielskiego, obycie kulturowe i obyczajowe, a także szeroko pojęte kompetencje społeczne.
W czasie wolnym zorganizowane zostaną wycieczki oraz wyjścia na plażę. Uczniowie będą uczestniczyć w programie kulturowym, w trakcie którego odwiedzą najważniejsze atrakcje turystyczne regionu jak np.: wąwóz Enipeas, Zamek w Platamonos, Stary Plantaleimon.


Na realizację mobilności zagranicznej podróży oraz przygotowania językowego, kulturowego i pedagogicznego szkoła otrzymała 61 796 EUR.

Ostatnio zmieniany czwartek, 21 kwiecień 2022 11:22

Facebook