ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Lis 06, 2019 727razy

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Dnia 29 października 2019 roku odbyła się wycieczka klas: I TSŻ, II TŻ oraz IV TŻ do Krakowa. W planie wycieczki przewidziano zwiedzenie restauracji „Stara Zajezdnia” oraz udział w komediowej sztuce teatralnej „ Ryzykowna forsa” w teatrze „Bagatela”.

RESTAURACJA „STARA ZAJEZDNIA KRAKÓW BY DESILVA”

Restauracja „Stara Zajezdnia” jest usytuowana w sercu krakowskiego Kazimierza. Tam właśnie spotkaliśmy się z menagerem restauracji panem Konradem Podsiadło. Pan Konrad opowiedział nam o historii restauracji. Wyremontowany budynek starej zajezdni tramwajowej to obiekt wyjątkowy. Hala jest przykładem rzadkiej w Krakowie drewnianej architektury szkieletowej z wypełnieniem ceglanym, zwanej popularnie "mur pruski". Front hali zdobi malowniczy szczyt z zegarem oprawionym w secesyjne zwieńczenie. Hala Główna należy do zespołu architektoniczno-budowlanego, objętego ochroną prawną - wpisanego do rejestru zabytków w 1985 roku oraz na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, który jest uznany za pomnik historii.

Dowiedzieliśmy się, że w restauracji serwowana jest nowoczesna kuchnia polska wzbogacona nieoczekiwanymi dodatkami, jak i sposobem jej przyrządzania oraz podania. Szef kuchni z powodzeniem zarządza kilkunastoosobowym zespołem, który jest w stanie przygotować zarówno kolacje galowe dla kilkuset osób, piwne biesiady czy przyjęcia okolicznościowe. Do restauracji dołączony jest minibrowar. Piwo w Starej Zajezdni w Krakowie warzone jest na podstawie starych sprawdzonych receptur, sięgających początków produkcji piwa dolnej fermentacji w Pilźnie.

Dwa niezależne obiekty (hala i restauracja), pomieszczenia techniczne, szatnie, dziedziniec i ogrodzona przestrzeń, dają szerokie możliwości organizacji wydarzeń o zróżnicowanym charakterze.

W jednej z sal restauracji mieliśmy możliwość degustacji dwudaniowego obiadu, serwowanego przez kucharzy „Starej Zajezdni”. W przygotowaniu posiłku dla nas brał udział absolwent naszej szkoły Konrad Lignar, który pracuje w tym ciekawym miejscu. 

KOMEDIOWA SZTUKA TEATRALNA W TEATRZE „BAGATELA”

W godzinach popołudniowych udaliśmy się do teatru „Bagatela” na komediową sztukę teatralną „Ryzykowna forsa” w reżyserii Pawła Pitery i w znakomitej obsadzie aktorskiej. Fabuła i gra aktorów rozbawiła nas do łez. Zadowoleni, zmęczeni i rozśpiewani wróciliśmy do Biecza.

Facebook