ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Wrz 18, 2019 1391razy

ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA

80. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę

17 września w Gorlicach odbyła się powiatowa uroczystość Światowego Dnia Sybiraka, połączona z 80. rocznicą agresji Związku Radzieckiego na Polskę. W obchodach tych uczestniczyła delegacja naszej szkoły, tj. Poczet sztandarowy oraz wicedyrektor pani Maria Czech.

Msza św. w Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Bazylice Mniejszej, w której uczestniczyły delegacje władz samorządowych, dyrektorzy szkół z Powiatu i Gminy Gorlice, kombatanci, nauczyciele, młodzież szkolna oraz zaproszeni goście: pani Barbara Bartuś - poseł na Sejm RP i pani Elżbieta Zielińska - poseł na Sejm RP.

Złożenie wieńców pod Krzyżem Katyńskim

Po zakończonej Mszy św. wszyscy uczestnicy przeszli na Cmentarz Parafialny w Gorlicach, gdzie złożono wieńce pod Krzyżem Katyńskim.

Facebook