ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Cze 18, 2019 2315razy

BEZPIECZNY WYPOCZYNEK – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 W dniu 11 czerwca 2019 roku odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu akcja informacyjna pod hasłem „Bezpieczny wypoczynek”. W spotkaniu wziął udział zaproszony policjant – sierżant sztab. Krzysztof Gucwa z Biecza, który w bardzo przystępny sposób poinformował uczniów klas II i III, jak powinni się zachowywać w sytuacjach problemowych, czego unikać i jak pomagać w chwili zagrożenia. Na początku spotkania, głos zabrali nasi uczniowie, którzy przedstawili  ALFABET Bezpiecznych Wakacji Rzecznika Praw Dziecka, przypominając wszystkim zebranym, że najważniejsze jest zdrowie i życie człowieka, a nie duma, chęć zaimponowania innym.
Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Apelujemy, aby ten wolny czasy był spędzany z rozwagą i odpowiedzialnością.

Przypominamy telefony alarmowe:

  • 112–  centrum powiadamiania ratunkowego (jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy),
  • 984 – pogotowie rzeczne,
  • 985 – ratownictwo morskie i górskie,
  • 986 – straż miejska (nie we wszystkich miastach),
  • 987 – centrum zarządzania kryzysowego,
  • 991 – pogotowie energetyczne,
  • 992 – pogotowie gazowe.

Do zobaczenia po wakacjach!!!


Pedagog szkolny
Opiekun SK PKC

Facebook