ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Cze 13, 2019 Maria Czech 2121razy

Pamiętamy o Patronie Szkoły

8 czerwca 2019 roku w Kolegiacie pw. Bożego Ciała w Bieczu młodzież naszej szkoły wystawiła krótką inscenizację pod tytułem "Przed koronacją", upamiętniającą przyjazd Jadwigi Andegaweńskiej do Polski i jej koronację na króla Polski. Wydarzenie to było związane z przypadającą w tym dniu rocznicą  koronacji św. Jadwigi Królowej, jak również z tegorocznymi obchodami  620. rocznicy jej śmierci. Aby  uświetnić ten dzień, grupa teatralna z naszej szkoły pod opieką pani Marii Czech przedstawiła zgromadzonym w kolegiacie widzom krótki spektakl o życiu młodziutkiej Jadwigi. Sztuka spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, dostarczając jednocześnie wszystkim obecnym wielu wzruszeń. 
Pragniemy podziękować księdzu Januszowi Kuraszowi, proboszczowi parafii pw. Bożego Ciała, za zaproszenie i możliwość uczczenia naszej patronki - św. Jadwigi Królowej. Inscenizacja ta została zaprezentowana również społeczności szkolnej 10 czerwca 2019 roku, w ramach obchodów  Święta Szkoły i Dnia  Patrona .

Facebook