ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Cze 08, 2019 Anna Kubal 3199razy

KLASY ITHŻ I ITIS NA WYCIECZCE…

W dniu 6 czerwca 2019 roku klasy pierwsze technikum brały udział w wycieczce dydaktycznej, podczas której zwiedziły Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Uczniowie mogli zobaczyć „na żywo” proces powstawania szkła, jego zdobienie i wykorzystanie w różnych gałęziach przemysłu. Śmiałkom udało się wydmuchać nawet ciekawe szklane kształty. Wszyscy przekonali się, jak ciężka jest praca hutnika! W Bóbrce uczestnicy wycieczki zwiedzili plenerowe tereny muzeum założonego dla upamiętnienia działalności Ignacego Łukasiewicza. Interesujące opowieści przewodnika i pokazy multimedialne z hologramami przeniosły wszystkich w czasy, kiedy ropa naftowa i odkrycia słynnego farmaceuty były pionierskimi krokami w dziedzinie przemysłu naftowego.

Pogoda dopisała, humory też! Dziękujemy pani Marcie Mężyk i panu Cezaremu Jaworowi - opiekunom wycieczki - za pomoc w jej przebiegu i za zdjęcia, do których obejrzenia gorąco zapraszamy!
Organizator wycieczki


Anna Kubal

Facebook