ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Maj 08, 2019 2992razy

POWIATOWE OBCHODY  ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 3 maja 2019 roku poczet sztandarowy Zespołu Szkół Zawodowych im św. Jadwigi Królowejw Bieczu w składzie: Katarzyna Bąk, Katarzyna Kułach i Kamil Wróżek uczestniczył  w powiatowych obchodach  228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 Mszą Świętą w intencji ojczyzny w Bazylice Mniejszej p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach, którą odprawili proboszczowie gorlickich parafii. Po odprawionym nabożeństwie liczne poczty sztandarowe, przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, kombatanci,  Bractwa Kurkowe z Gorlic, Tarnowa i Krakowa oraz  mieszkańcy Gorlic przeszli na płytę gorlickiego Rynku w towarzyszeniu Orkiestry Dętej OSP z Dominikowic pod batutą Romana Korbicza.  Tutaj odbyła się  uroczysta  intronizacja króla kurkowego A.D. 2019, wyłonionego podczas turnieju strzeleckiego.  Nowym królem gorlickiego Strzeleckiego Bractwa Kurkowego Dworu Karwacjanów został Grzegorz Albrechtowicz, który przybrał imię Grzegorz z Biecza. Insygnia królewskie – srebrnego kura - wręczała starosta Maria Gubała.

 Wszyscy zgromadzeni przemaszerowali ulicą 3 Maja pod Pomnik Niepodległości.  Tutaj Starosta Gorlicki Maria Gubała wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym przypomniała znaczenie tego wydarzenia w historii Polski. Następnie delegacje złożyły  wieńce i  wiązanki kwiatów.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Opiekun SU Agata Szwarc
Zdjęcia dr Sławomir Mrozek 

Facebook