ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Kwi 02, 2019 2391razy

WIZYTA ZAWODOZNAWCZA KLAS GASTRONOMICZNYCH NA „SWEETTARGACH 2019” W KATOWICACH

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz kolejny uczniowie klas: I, II i III technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz klasy III kucharz uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej. Tym razem punktem docelowym było nowoczesne Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, gdzie zorganizowano X Jubileuszowe Targi Cukiernicze, Piekarskie i Lodziarskie – „SweetTargi 2019”. 25 marca 2019 roku młodzież naszej szkoły miała możliwość poznać strukturę i organizację targów, zwiedzić poszczególne stoiska firm produkujących półprodukty i komponenty potrzebne do produkcji wyrobów cukierniczych, piekarskich i lodów.

Uczniowie zapoznali się z zasadą działania w pełni zautomatyzowanych linii technologicznych wykorzystywanych w dużych piekarniach i cukierniach, a także maszyn i urządzeń gastronomicznych obsługiwanych komputerowo. Chętni uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli firmy „Comprital Polska”, dotyczących technologii produkcji, asortymentu lodów obecnych na naszym rynku i nowości smakowych 2019, ich składu chemicznego, wartości odżywczej oraz zasad komponowania mieszanek lodowych. Poznali różnicę w produkcji lodów mlecznych i wodnych. Uczniowie obserwowali też pokazy baristów, uczestniczyli w cooking show Adama Borowicza – autora programu „To je Borowicz. Podróże ze smakiem”, realizowanego na antenie TVP 2, i w zmaganiach cukierniczych swoich rówieśników z 10 szkół gastronomicznych z całej Polski, biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie Cukierniczym pt. „Deser na dychę”.

Spotkali również znanego krytyka kulinarnego i jurora programu „Top Chef” - Kurta Schellera. Każdy zadbał o swój żołądek i podniebienie, degustując ciasta, gofry, kawę i różne rodzaje lodów. Wizytę zorganizowały panie Agata Szwarc i Anna Jasińska. Opiekę sprawowała pani Lucyna Radwan.

 

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 kwiecień 2019 08:09

Facebook