ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Mar 22, 2019 2343razy

SARNINA PODCZAS V EDYCJI KONKURSU GASTRONOMICZNEGO „DZIKIE SMAKI”

7 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach odbyła się V edycja Konkursu Gastronomicznego „Dzikie smaki” dla uczniów klas gastronomicznych województwa małopolskiego, podczas której królowała sarnina. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu 120 minut przygotować „ Gulasz z sarny po myśliwsku” - według własnej inwencji. Prace adeptów sztuki kulinarnej oceniały dwie komisje.

Pierwsza komisja - techniczna czuwała nad prawidłowością i fachowością sporządzanych potraw. Tworzyli ją doświadczeni i znani w branży kucharze.
W skład jury wchodzili:
Przewodniczący Jan Filpczyk - szef kuchni Hotel „Kopieniec Fizjo – Med SPA Zakopane", Robert Żmuda - szef kuchni „Gościnna Chata Kraków”, Dariusz Wójcicki - szef kuchni „Kopalnia Soli Wieliczka”, Marcin Socha - szef kuchi „andel’s by Vienna Hous Cracow”.
Druga komisja – degustacyjna, złożona z przedstawicieli Kół Myśliwskich, oceniała smak potraw, innowacyjność podania, zastosowane składniki i dekorację.

Rywalizacja stała na wysokim poziomie i godna była mistrzów sztuki kulinarnej. Jurorzy konkursu mieli nie lada twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszyscy zawodnicy okazali się doskonałymi znawcami dziczyzny. Naszą szkołę reprezentował po raz kolejny Kamil Wróżek – uczeń klasy III THŻ, który przygotował „Gulasz z sarny na czerwonym winie z podsmażanymi kluskami śląskimi, z dodatkiem sałatki z buraków i ricotty” pod okiem pań Agaty Szwarc i Anny Jasińskiej. Mimo że nie znalazł się wśród laureatów, to został zauważony i pochwalono go za organizację pracy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  Uczestnicy i opiekunowie mieli możliwość zwiedzenia Dworku Ignacego Jana Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, pochodzącego z I połowy XIX wieku oraz zapoznania się z technologią produkcji i asortymentem wyrobów Zakładu Mleczarskiego „MLEK-BOG” w Bogoniowicach. Zakład ten specjalizuje się w produkcji serów „Bogoni” typu mozzarella (naturalnego, ziołowego i podwędzanego), kulek serowych, których można było spróbować oraz żurku i barszczu na serwatce.

Facebook