ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

PROGRAM POWER

„Sukces w karierze zawodowej poprzez zagraniczne praktyki z programem Erasmus+”.

Lut 08, 2019 1682razy

II GMINNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 31 stycznia 2019 roku w Kinie „Farys” w Bieczu odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek, zorganizowany przez Bieckie Centrum Kultury we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im św. Jadwigi Królowej w Bieczu. Honorowy patronat nad konkursem objęli Burmistrz Biecza pan Mirosław Wędrychowicz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieczu pan Grzegorza Nosal. W rolę konferansjera zapowiadającego uczestników konkursu wcielił się uczeń klasy III THOT Eryk Chodur. Na scenie zaprezentowało się 22 wykonawców (14 solistów oraz 4 duety) ze szkół z terenu Gminy Biecz w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI Szkoły Podstawowej, a także klasy VII, VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: pani Dorota Kwiatkowska – Dyrektor Gminnego Przedszkola i Publicznego Żłobka w Bieczu, ojciec Tomasz Kupczakiewiczproboszcz w Parafii p.w. św. Anny w Bieczu, pan Mariusz Bartusik – organista w Parafii p.w. św. Anny w Bieczu oraz muzykoterapeuta w Środowiskowym Domu Samopomocy w Bieczu, pan Paweł Jamro – Dyrektor Bieckiego Centrum Kultury. Wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom wokalno-artystyczny, a jury miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców.
W czasie przerwy młodzi artyści zostali poczęstowani wypiekami regionalnymi przygotowanymi przez uczniów klas II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu pod kierunkiem pani Agaty Szwarc oraz pani Anny Jasińskiej - nauczycieli zawodu.
Komisja przyznała następujące nagrody w postaci dyplomów i paczek pełnych słodyczy:

 Kategoria – klasy I-III Szkoły Podstawowej:

I miejsce – Oliwia Janas,
II miejsce – Karolina Kleszyk,
III miejsce – Julia Kaleta.

Kategoria – klasy IV-VI Szkoły Podstawowej:
I miejsce – Anna Kleszyk,
II miejsce – Anastazja Wojnarowicz,
III miejsce – Katarzyna Kosiba.

Kategoria – klasy VII, VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum:
I miejsce – Mikołaj Majda,
II miejsce – Izabela Marczyk,
III miejsce – Weronika Rafa, Kamil Majewski.

Organizacją imprezy ze strony szkoły zajęli się: dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu pan Adam Niziołek, pani Bożena Dyląg i pani Agata Szwarc. W imieniu organizatorów. tj. BCK w Bieczu i ZSZ im św. Jadwigi Królowej w Bieczu, składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy.

Album ze zdjęciami

Facebook