ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Maj 11, 2018 1863razy

WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO PTTK W GORLICACH

Dnia 11 maja 2018 roku uczniowie klasy I THŻ wraz z opiekunami: dr. Sławomirem Mrozkiem i panią Lucyną Radwan udali się do Muzeum Regionalnego PTTK w Gorlicach, aby zobaczyć wystawę i posłuchać prelekcji pani kustosz, dotyczącej historii przemysłu naftowego oraz wybuchu I wojny światowej i działań wojennych na Froncie Wschodnim z uwzględnieniem bitwy pod Gorlicami (2 maja 1915 roku). Kolejnym punktem wycieczki była projekcja filmu pt. "Bitwa pod Gorlicami 2 V 1915", opatrzona komentarzem prof. A. Chwalby i A. Olejko w Pawilonie Historii Miasta.Na zakończenie wszyscy udali się na wieżę ratuszową, aby podziwiać piękną panoramę miasta.

 

Opracował: dr Sławomir Mrozek

Facebook