ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Gru 11, 2017 Agata Szwarc 17819razy

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedził gość specjalny – święty Mikołaj w asyście grających pomocników i śpiewających aniołków. Wchodził do każdej klasy wręczając nauczycielom i uczniom słodkie upominki. Nie zapomniał również o dyrekcji i gimnazjalistach trzecich klas z Zespołu Szkół nr 1 i nr 2 w Bieczu. Oni również otrzymali z jego rąk słodkości. Przyjaciele św. Mikołaja śpiewem świątecznych piosenek i kolęd uprzyjemnili im czas przerwy miedzy egzaminami, gdyż właśnie ten dzień był drugim dniem ich próbnych egzaminów gimnazjalnych.

W drodze do szkół święty Mikołaj witał się z mieszkańcami i dziećmi z Biecza, którzy z zaciekawieniem słuchali grającego i śpiewającego orszaku. Pozdrawiał stojących w drzwiach instytucji i sklepów pracowników. Wszedł również złożyć życzenia noworoczne do pani Marty Bartuś - dyrektor Muzeum Ziemi Bieckiej oraz pana Józefa Kasprzaka - dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu.W godzinach południowych rozbawiony orszak przybył do Bieckiego Ratusza. Ze śpiewem na ustach wstąpił na odbywające się tam zebranie pracowników z Burmistrzem Biecza panem Mirosławem Wędrychowiczem. Święty Mikołaj złożył wszystkim życzenia noworoczne, a panu Burmistrzowi wręczył słodki upominek. Pomocnicy i aniołki uświetnili swoją grą i śpiewem to spotkanie. Wizyta gościa specjalnego była inicjatywą Samorządu Uczniowskiego. Słodkie upominki wykonali własnoręcznie uczniowie klasy II TŻ pod opieką pani Agaty Szwarc i pani Anny Jasińskiej, zespół muzyczny przygotowała pani Bożena Dyląg, a oprawę merytoryczną pani Bożena Guzik.

 

 

Facebook