ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Gru 06, 2017 7521razy

WARSZTATY GASTRONOMICZNE Z PRZEDSZKOLAKAMI

1 grudnia 2017 roku naszą szkołę odwiedziły dwie grupy przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Bieczu i wzięły udział w półtoragodzinnych warsztatach gastronomicznych, przygotowanych przez uczniów klasy II TŻ. Przyszli technolodzy żywienia pomagali przedszkolakom wyrabiać ciasto piernikowe, wałkować je, wykrawać pierniczki i piec.

Następnie pokazali, jak należy ozdabiać przygotowane ciasteczka, używając kolorowych lukrów. Dzieci z uwagą słuchały swoich starszych kolegów i starannie wykonały zadania. Po intensywnych, ale ciekawych zajęciach przyszedł czas na krótki odpoczynek w sali obsługi konsumenta, przy nakrytych stolikach. Dzieci spróbowały przygotowane przez siebie ciasteczka i z zainteresowaniem wysłuchały piosenek świątecznych i kolęd w wykonaniu zespołu „Canto”. Razem z zespołem śpiewały znane kolędy. Na zakończenie każdy z przedszkolaków otrzymał słodką niespodziankę, którą przygotowali uczniowie klasy gastronomicznej.
Zajęcia przygotowały i prowadziły pani Agata Szwarc i pani Anna Jasińska.

 

Facebook