ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Gru 05, 2017 14561razy

WYCIECZKA DO KRAKOWA

W dniu 22 listopada 2017 roku uczniowie klas I i II THŻ wzięły udział  w wycieczce zawodoznawczej do jednej z najstarszych restauracji Krakowa, mieszczącej się przy Rynku Głównym. Restauracja „Wierzynek”, bo o niej mowa,  została założona w 1945 roku  przez Kazimierza Książka. Jej nazwa  nawiązuje do Mikołaja Wierzynka, który w 1364 roku wydał ucztę z okazji zaślubin wnuczki króla Kazimierza Wielkiego z cesarzem Karolem IV Luksemburczykiem. 

WIKIMEDIA COMMONS: Sukiennice w Krakowie Kraków WIKIMEDIA COMMONS: Sukiennice w Krakowie Kraków Maatex

Uczniowie poznali historię restauracji, przedstawioną przez managera, zwiedzili lokal, zobaczyli wystrój i wyposażenie sal konsumenckich z pięknie nakrytymi stołami: legendarnęj Sali Wierzynkowej, Sali Kolumnowej, Krakowskiej, mającej widok na cały Rynek Krakowski, Zegarowej, Rycerskiej i Pompejskiej. Mieli możliwość spotkania i rozmowy z szefem kuchni, managerami, kelnerami, którzy w ciekawy sposób przybliżyli tajniki swojego fachu oraz zadania i obowiązki na swoich stanowiskach.  Następnie w podziemiach lokalu mogliśmy skosztować krakowskiej kremówki przygotowanej przez cukiernię „Wierzynka”. 

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Marty Palmąka - managera marketingu, która przygotowała nasze spotkanie w murach restauracji. W godzinach popołudniowych udaliśmy się do teatru „Bagatela” na komediową sztukę teatralną „Boeing, boeing – odlotowe narzeczone” w reżyserii Pawła Pitery i w znakomitej obsadzie aktorskiej.  Fabuła i gra aktorów rozbawiła nas do łez.  Zadowoleni, zmęczeni i rozśpiewani wróciliśmy do Biecza.Organizatorami wycieczki były pani Agata Szwarc i pani Maria Czech, a opiekę nad młodzieżą sprawowały pani Anna Jasińska i pani Lidia Woźniak.

Oby więcej takich wycieczek ! 

 

Facebook