ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

bip

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Gru 04, 2017 11093razy

PRAKTYKI W BRISTOLU

Nasi uczniowie rozpoczęli staż w Bristolu w ramach programu "Erasmus +". W wyniku ukończonej rekrutacji, dnia 10 listopada 2017 roku, 23 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Bieczu wraz z opiekunami wyruszyło w podróż do Wielkiej Brytanii.

Nasza młodzież tradycyjnie uczestniczy w praktykach w ramach programu „Erasmus +”. Po długiej, ale ekscytującej podróży stażyści dotarli do Bristolu – potężnego ośrodka kultury i nauki. Przez najbliższe cztery tygodnie Bristol będzie dla nich drugim domem. Staż odbywają uczniowie kształcący się na kierunkach: technik hotelarstwa, informatyk, żywienia i usług gastronomicznych oraz technik pojazdów samochodowych. Uczestnicy praktyk realizują program nauczania zgodny z wymaganiami programowymi dla danego zawodu, zaś miejscem praktyk są ekskluzywne hotele (np. „Radisson Blu”, „Bristol Marriott”), wyśmienite restauracje, firmy informatyczne i zakłady naprawy samochodów. Uczniowie wraz z opiekunami mieszkają u angielskich rodzin, co daje im wymierne korzyści, np.: poznawanie kultury brytyjskiej, doskonalenie umiejętności językowych, pokonywanie barier komunikacyjnych, integracja międzykulturowa. Ponadto grupa ma bogaty program integracyjny; między innymi planowana jest wycieczka do Londynu. Życzymy naszym uczniom niesamowitych wrażeń i czekamy na fotorelację.
Opracowała Dorota Mazur

Facebook