ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Paź 05, 2016 13072razy
Wyróżniony

Wycieczka do „Sądeckiego Bartnika”

Dnia 26 września 2016 roku uczniowie klas: ITŻ, IITŻ, II mk i III mk udali się na wycieczkę zawodoznawczą do „Sądeckiego Bartnika” - gospodarstwa pasiecznego w Stróżach oraz do gospodarstwa agroturystycznego „U Dajany” w miejscowości Jastrzębia Łazy. W Stróżach uczniowie zwiedzali z przewodnikiem skansen i muzeum. Następnie brali udział w bardzo ciekawym wykładzie na temat produktów pszczelich oraz degustowali różne rodzaje miodów. Następnym etapem wycieczki były warsztaty gastronomiczne w gospodarstwie agroturystycznym „U Dajany”. W programie warsztatów znalazł się tradycyjny wypiek chleba pszenno-żytniego i rogalików drożdżowo–kruchych. Właścicielka posiada certyfikaty: „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej – chleb pszenno-żytni z łopaty i rogaliki drożdżowo–kruche”. 

Uczniowie mogli wypróbować mielenie zboża w ponad stuletnich żarnach, uczestniczyć w wycieczce w poszukiwaniu potrzebnych w kuchni ziół. Warsztaty zakończyły się grillem i dyskoteką w stylowej wiejskiej stodole.

Zdjęcia z wycieczki

Opracowała: A, Jasińska

Facebook