ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu,
   ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Logo bip logo epuap

Ułatwienia dla niepełnosprawnych →

Paź 05, 2022 1732razy

MOBILNOŚĆ ERASMUS+ W NASZEJ SZKOLE

W dniach 26–30 września 2022 roku gościliśmy w naszej szkole młodzież wraz z opiekunami ze szkół partnerskich w Hiszpanii, Niemczech, Turcji, Rumunii oraz Słowacji. Przybyli oni do nas w ramach realizacji kolejnej mobilności w projekcie „Fostering Social Inclusion Through Artistic Skills” z programu Erasmus+. Zadaniem uczniów podczas wizyty w Polsce było stworzenie piosenki nawiązującej do tematyki projektu – wspieranie integracji społecznej poprzez rozwijanie umiejętności artystycznych. Uczniowie, pracując w grupach międzynarodowych, napisali tekst piosenki, skomponowali muzykę, nauczyli się śpiewu, a na zakończenie nagrali piosenkę w kinie „Farys”.

Oprócz pracy nad piosenką, uczestnicy projektu spotkali się z panią Jadwigą Białoń – dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Bieczu, która zapoznała ich z działalnością placówki.
Następnie  uczniowie, podzieleni na 4 grupy, wzięli udział wraz z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w warsztatach, przygotowanych przez panie terapeutki. Zajęcia w ramach muzykoterapii obejmowały: malowanie do muzyki, dramę – zajęcia teatralne do muzyki, choreoterapię – prezentację ruchu i tańca oraz zajęcia zespołu muzycznego. Młodzież podzieliła się później swoimi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi w/w warsztatów.

Zabraliśmy również naszych gości na całodniową wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni oraz do Krakowa, gdzie, oprócz zwiedzania miasta, udali się do Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI na wystawę „W stronę ciemności”, na której mieli możliwość poznać świat z perspektywy osoby niewidomej.

Zwiedziliśmy również Biecz, a w szczególności Muzeum „Dom z basztą”, Turmę oraz wieżę ratuszową.

W ramach popołudniowej rekreacji uczestnicy mobilności w naszej szkole wzięli udział w wyjeździe do Wójtowej oraz do Regietowa, gdzie doskonale bawili się do muzyki pochodzącej z poszczególnych krajów partnerskich, jak również - w warsztatach łuczniczych poprowadzonych przez pana Włodzimierza Woźnicę i pana Macieja Mańkę.

Zdjęcia - oryginały

Posty na Facebooku

 

Facebook