ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

Mar 05, 2018 1057razy

BEZ NÓG, BEZ RĄK, BEZ OGRANICZEŃ

Drodzy uczniowie, serdecznie Was zachęcam do przeczytania książki pt. „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń” Nicka Vujicica. Jest to bardzo poruszająca historia o chorobie zwanej fokomelią, objawiającą się brakiem kończyn. Nick udowadnia nam, że, mimo swej niepełnosprawności i pewnych ograniczeń z tym związanych, jest w stanie doskonale poradzić sobie z codziennymi czynnościami życiowymi.

Zdjęcie: WIKIPEDIA.COM Zdjęcie: WIKIPEDIA.COM

Autor, dzięki swojej ogromnej wierze w Boga, a także w siebie, determinacji i wytrwałości, osiągnął wiele sukcesów. Wskazuje również na fakt, iż niepełnosprawność nie jest czymś, co przekreśla nasze całe życie. Warto pamiętać, że jeśli czegoś bardzo chcemy, to możemy to osiągnąć. 
Ta książka skłania nas do głębokich refleksji. Uważam, że warto ją przeczytać, bo podnosi człowieka na duchu i pomaga się dowartościować.


Autorka recenzji: uczennica klasy II THŻ.

Lubimy Czytać

Tajemnice przeszłości

Można powiedzieć, że na thrillery zapanowała prawdziwa moda. Oczywiście, jak zwykle bywa w takich przypadkach, niektóre z nich są doskonałe, inne zaś przeciętne. Na szczęście „Milcząca ofiara” z całą pewnością zalicza się do tej pierwszej kategorii. Jej autorką jest Caroline Mitchell, dawniej policyjna śledcza, specjalizująca się w sprawach związanych z przemocą domową i przestępstwami seksualnymi.

 

22.Mar.2019


Kat czy ofiara

Max Czornyj napisał zgrabną powieść, która potrafi przykuć uwagę czytelnika. Autor nie unika dosadnego języka. Opisy morderstw są bardzo realistyczne, wystawiające na próbę nerwy czytelnika. Jeśli szukacie powieści o makabrycznych zbrodniach, ciekawych bohaterach i nieoczywistej fabule, sięgnijcie po „Ślepca”.

 

21.Mar.2019


Zbrodnia bez kryminału

„Rozstanie” to powieść udana i ciekawa. Nie każdego przekona, ale też nie do każdego jest kierowana – to gratka przede wszystkim dla miłośników wnikliwej obserwacji i narracji stonowanych, spokojnych, niemal niknących w gąszczu codziennego życia podglądanych bohaterów.

 

21.Mar.2019


Najgorzej jest nie wiedzieć

„Pozwól mi wrócić” to opowieść o dobrej i złej stronie ludzkiej natury, całym spektrum uczuć i postaw, jakie może w sobie pomieścić. O tym, jak wrażliwym i jednocześnie okrutnym potrafi być człowiek, o tym, że zranieni w miłości czasem sami potrafimy już tylko ranić, a przeszłość, którą chcielibyśmy wymazać, nie pozwala o sobie zapomnieć i wciąż powraca ze zdwojoną siłą.

 

21.Mar.2019


Syberyjska ziemia obiecana

Fascynujący temat, jakim jest historia Żydowskiego Obwodu Autonomicznego, nie doczekał się dotąd zbyt wielu ujęć w polskim piśmiennictwie. Agatę Maksimowską można więc śmiało nazwać Krzysztofem Kolumbem Birobidżanu – udała się ona w podróż do Birobidżanu w 80. rocznicę powstania ŻOA. Przebywała tam trzykrotnie, w międzyczasie zyskawszy zainteresowanie lokalnych mediów – co unaocznia, jak niecodziennym zjawiskiem jest osoba, która podejmuje temat birobidżańskich Żydów.

 

21.Mar.2019


KIERUNKI KSZTAŁCENIA

TECHNIKA

NAZWA KWALIFIKACJI:
MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

ROZSZRZENIA*: 

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami

NAZWA KWALIFIKACJI: 
MG.44. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń
MG.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających

ROZSZRZENIA*: 


* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami

NAZWA KWALIFIKACJI: 
EE.08. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci
EE.09. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

ROZSZRZENIA*: 


* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 
TG.07. Sporządzanie potraw i napojów
TG.16. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

ROZSZRZENIA*: 


* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 

TG.12. Planowanie i realizacja usług w recepcji
TG.13. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

ROZSZRZENIA*: 


* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

PLAKATY

Facebook