ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH im. św. Jadwigi Królowej, ul. Kazimierza Wielkiego 11, 38-340 Biecz, tel. +48 13 4471023, e-mail: sekretariat@zszbiecz.pl

NABÓR NA ROK SZKOLNY 2018/2019

TECHNIKA

NAZWA KWALIFIKACJI:
MG.43. Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych
MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

ROZSZRZENIA*: 
geografia, matematyka

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami

NAZWA KWALIFIKACJI: 
MG.44. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń
MG.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających

ROZSZRZENIA*: 
geografia, matematyka

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami

NAZWA KWALIFIKACJI: 
EE.08. Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci
EE.09. Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

ROZSZRZENIA*: 
geografia, matematyka

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 
TG.07. Sporządzanie potraw i napojów
TG.16. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

ROZSZRZENIA*: 
biologia, język angielski

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 

TG.12. Planowanie i realizacja usług w recepcji
TG.13. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

ROZSZRZENIA*: 
biologia, język angielski

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

NAZWA KWALIFIKACJI: 

AU.29. Sprzedaż produktów i usług reklamowych
AU.30. Organizacja i prowadzenie kampanii reklamowej

ROZSZRZENIA*: 
biologia, język angielski

* - rozszerzenia mogą ulec zmianie po konsultacji z zainsteresowanymi uczniami 

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

TG.07. Sporządzanie potraw i napojów

MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

TG.04. Produkcja wyrobów cukierniczych

TG.03. Produkcja wyrobów piekarskich

MG.21. Wykonywanie i naprawa wyrobów kowalskich

PLAKATY

Lis 02, 2017 466razy

YVETTE ŻÓŁTOWSKA-DARSKA ,,RONALDO - CHŁOPIEC, KTÓRY WIEDZIAŁ, CZEGO CHCE”

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ostatnio przeczytałyśmy książkę biograficzną autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej pt.,,Ronaldo - chłopiec, który wiedział, czego chce”. Autorka jest wielbicielką futbolu, fotografii i Toskanii. Wymyśliła serię książek o piłkarskich idolach. Niektóre z nich przez wiele tygodni znajdowały się na listach bestsellerów. Wyżej wymieniona książka opisuje dotychczasowe życie wielkiej gwiazdy futbolu – Cristiano Ronaldo. Pokazuje, ile wyrzeczeń i poświęceń w życiu jest wymagane, aby osiągnąć swój wymarzony cel.

Zrzut ekranu z : http://lubimyczytac.pl/ksiazka/255031/ronaldo-chlopiec-ktory-wiedzial-czego-chce Zrzut ekranu z : http://lubimyczytac.pl/ksiazka/255031/ronaldo-chlopiec-ktory-wiedzial-czego-chce

Po przeczytaniu książki dowiecie się, że już od najmłodszych lat Cristiano fascynował się piłką nożną. W wieku dwunastu lat opuścił swój rodzinny dom i wyjechał do Lizbony, aby tam się uczyć i rozwijać swój talent futbolowy. Było mu bardzo ciężko, ponieważ był z dala od rodziny i nie mógł liczyć na jej wsparcie. Ale jako uparty chłopiec przezwyciężył wszystkie utrudnienia i jego forma zaczęła rosnąć. Jednak wiele meczy, w których brał udział, kończyło się przegraną, ponieważ w futbolu liczy się gra zespołowa, a nie indywidualna, jaką reprezentował Ronaldo. Po wielu latach wyrzeczeń i męczących treningów nadszedł czas, w którym Cristiano zaczął zdobywać trofea i stał się najdroższym graczem wszech czasów. To spowodowało, że został prawdziwą gwiazdą piłki nożnej, oraz spełniło się jego największe marzenie.

Jednak nie zdradziłyśmy wam wielu szczegółów, do których dotrzecie sami po przeczytaniu tej znakomitej książki. Dowiecie się, że kariera Ronaldo w pewnym momencie zawisła na włosku, oraz jak wiele osiągnięć już posiada na swoim koncie, pomimo swojego młodego wieku. Mamy nadzieję, że was zachęciłyśmy do tego, aby przeczytać tę książkę. Jest ona nie tylko dla fana, ale dla każdego, ponieważ opowiada o żelaznej woli i determinacji w drodze na szczyt, na który podąża każdy z nas.


Autorki recenzji: uczennice kl. III THŻ

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 listopad 2017 11:38

Lubimy Czytać

Argentyna w słabym świetle

W warstwie kryminalnej „Betibu” po prostu polegało. Nie wiem,czy to była arogancja, czy po prostu terminy goniły. Dziwi mnie to tym bardziej, że Piniero nie jest autorką przypadkową, ale uznaną w swoim kraju twórczynią kryminałów. Co się stało? Oto tajemnica godna powieści.

 

19.Maj.2018


XVIII edycja Pyrkonu zaczyna się już dzisiaj!

Już po raz osiemnasty polscy fani fantastyki zjadą się do stolicy Wielkopolski na swoje święto. Trwający trzy dni Pyrkon to gratka dla fanów gier, książek, mang, a przede wszystkim dla miłośników dobrej zabawy. Co tym razem oferuje nam poznański konwent?

 

18.Maj.2018


Trwa Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

Największy festiwal literacki nad Wisłą trwa! Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury to dziesiątki spotkań i dyskusji wokół tłumaczeń, premiery oczekiwanych książek, teatr improwizowany, pop-up restauracja oraz najlepsze literackie brzmienia podczas koncertów.

 

17.Maj.2018


Aru Shah pośród hinduskich bogów i demonów

„Aru Shah i Koniec Czasu” to pierwsza książka Roshani Chokshi przełożona na język polski. Opowiada o lekkomyślnej dziewczynce, która za wszelką cenę stara się naprawić popełnione błędy i ocalić świat przed starożytnym demonem. Aru z pewnością nie należy do grona wyidealizowanych bohaterek bez skazy, które można podziwiać, ale z którymi trudno się identyfikować. Wręcz przeciwnie: jest świadoma własnych wad i niedoskonałości, a mimo to robi wszystko, co w jej mocy, aby naprawić swoje błędy.

 

16.Maj.2018


Każdy ma swojego kozła

„Dżozefa” od późniejszych publikacji odróżnia z pewnością śmiałe i konsekwentne podążanie tropami realizmu magicznego, uzupełnione przez zdrową porcję absurdu. Właśnie te elementy sprawiają, że choć mamy do czynienia z znanym i lubianym stylem, nie pojawia się poczucie obcowania po raz kolejny z tą samą pozycją ubraną w inne otoczki fabularne.

 

16.Maj.2018


Facebook